אין אחיות - אין חיסון: הורים משכונות נווה יעקב והר חומה שביקשו לחסן את ילדיהם בחיסונים חיוניים בטיפת חלב, נאלצו להמתין כמה חודשים. הסיבה: מחסור חמור באחיות. במרפאה בשכונת נווה יעקב עומד זמן ההמתנה על ארבעה חודשים, בעוד בהר חומה נאלצו חלק מההורים לחכות לחיסון חמישה חודשים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

תושב הר חומה שביקש לחסן את בתו בת ארבעת החודשים בחיסון פרבנר, נדחה שוב ושוב במשך חודשיים בשל מחסור בחיסון. רק השבוע חילק משרד הבריאות את החיסון והוא הצליח לחסן את בתו. האב סיפר השבוע שזו אינה הפעם הראשונה שהוא נדרש להמתין תקופה ארוכה לחיסון, כשבעבר היה צריך להמתין זמן רב בגלל עומס תורים על המרפאה.

לכתב mynet שביקש לקבוע תור לחיסון במרפאת הר חומה, נאמר שיש צורך בהמתנה של חמישה חודשים. "אין לנו תורים לתת, יש כאן ילודה בלי סוף ואנחנו רק שתי אחיות", הסבירה האחות.

היא הוסיפה שבגלל שביתת האחיות שהתקיימה לאחרונה הפך העומס לכבד יותר ולכן תורים נדחים למועדים מאוחרים. האחות הודתה שחיסון פרבנר היה אכן חסר במלאי ובגלל השביתה התעכבה הגעתו.
גם בשכונת נווה יעקב טוענים ההורים שזמן ההמתנה לחיסונים לילדיהם הוא בלתי נסבל ועומד על ארבעה חודשים בממוצע. "יש חיסונים חיוניים שבשביל לקבל תור עבורם אנחנו צריכים לחכות זמן רב, לריב ולהציק", סיפרו זוג הורים מהשכונה.

העירייה: "בתחנה עובדות ארבע אחיות כאשר זמן ההמתנה לתור נע בין חודש לחודש וחצי ולכן לא ייתכן מצב שבו ממתינים 5 חודשים לחיסון, אלא אם כן מדובר באם ספציפית שהתאריך שנקבע לתינוקה היה צריך להיות במרחק של 5 חודשים. בכל מקרה, אין מצב בו ההמתנה מהווה סיכון רפואי, מה גם שאנו מאפשרים להורים לקבל שירות גם בתחנות אחרות בסביבה".