"מי שנמצא בעיר עכשיו - בואו לבניין כלל, אברכים מתנפלים על בר אתיופי שפתוח", כך פרסמה בסוף השבוע האחרון בפייסבוק היחצ"נית ואשת חיי הלילה הירושלמית מריאנה מאיר, בניסיון לעזור לבעלת הבר 'אלסה', שעמדה תחת התקפה של חרדים בגלל ההחלטה שלה לפתוח את העסק בשבת.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בשיחה עם כתב mynet סיפרה מאיר כי כאשר שבה לביתה באזור רחוב אגריפס היא הבחינה בחבורת האברכים צועקת "שאבעס" לעבר הבר האתיופי. "בכניסה לבר עמדה בחורה מפוחדת, מבעלות המקום, בעוד הם צעקו 'נשרוף לך את המקום'", סיפרה מאיר. "צעקתי עליהם שהם ארבעה גיבורים על אישה אחת. אז הם עברו לתקוף אותי מילולית. זה הספיק לי והזמנתי משטרה".לדברי מאיר, עד שהגיעה הניידת היא הצטרפה לבעלת הבר, שסיפרה לה כי היא נאלצת לפתוח את המקום בשבת משיקולים כלכליים. "היא הוסיפה שהיא מקפידה לסגור את הדלת כדי לא להרעיש, אבל באותו יום האברכים ניגשו לבר, דפקו על הדלת וכמעט שברו אותה. אחרי שהמשטרה הגיעה הם ברחו".

אלא שלאחר שהמשטרה עזבה את המקום, חזרו חרדים נוספים לבר והמשיכו בצעקות. בשלב זה החליטו כמה מבלייני המקום לקחת יוזמה ולהתערב, אבל הם היו מעטים מול רבים. "היו גם כאלה שזרקו על בעלת המקום גרעינים", סיפרה מאיר. "הזמנתי משטרה ואז הרגשתי מכה חזקה בצלעות. אחד מהם חבט בי והפיל אותי לרצפה. המשטרה התייצבה שוב בזירה, הפעם עם שלוש ניידות. כל המפגינים ברחו".

מאיר סיפרה עוד כי אחרי האירוע היא וחבריה הגיעו לבר האתיופי והשגיחו על המקום. כעת, הם מבטיחים להגיע למקום בסופי השבוע כדי להגן עליו מפני תקיפה אפשרית.

המשטרה: "ניידת הגיעה למקום וראתה שני אברכים. הם הלכו מיוזמתם וניידת המשטרה נשארה במקום כדי לוודא שלא מתפתח אירוע חריג".