זעם בקרב פעילות בארגונים פמיניסטיים בעיר על ההחלטה להעניק פרס לאגודת 'אפרת' בכנס ירושלים. אגודת אפרת פועלת למניעת הפלות. הפעילות הפמיניסטיות מתכננות להפגין מחוץ למלון 'קראון פלאזה', שבו ייערך הכנס בעוד כשבועיים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

את ההפגנה, שתיערך תחת הכותרת 'צאו לנו מהרחם', יזמו עדי שטיין וצפירה אליסון־שטרן. "פעילותה של 'אפרת' היא פגיעה קשה בזכות האישה על גופה", טוענת אליסון־שטרן. "האגודה הזו משתמשת ברחם האישה ככלי פוליטי להגדלת הילודה היהודית בארץ ולשיפור המאזן הדמוגרפי ממניעים דתיים ולאומניים. מאוד מקומם שהוחלט להעניק לה לגיטימיות. זה מתן גושפנקה לפגיעה קשה בנשים בחסות הדת".

הפעילות השנויה במחלוקת של אגודת 'אפרת' עוררה סערה לפני כחודשיים, בעקבות מותו של רז אטיאס (18). אטיאס ז"ל נורה למוות בידי מתנדבי המשטרה לאחר שהצמיד אקדח לראשה של חברתו ההרה ואיים כי יהרוג אותה ויתאבד. אמה של חברתו האשימה מתנדבת מאגודת אפרת באסון, בטענה שזו שכנעה את בתה שלא לבצע הפלה. מנגד, ב'אפרת' טענו שהאישה לא פעלה מטעמם.

כנס ירושלים העשירי יתקיים ביוזמת העיתון 'בשבע' ואתר ערוץ 7, בהשתתפות חברי כנסת, שרים ואישי ציבור. בהחלטת המארגנים לתת את הפרס ליו"ר אגודת אפרת, ד"ר אלי שוסהיים, נכתב: "בשנת 77', לאחר שד"ר שוסהיים התוודע לממדים העצומים של אובדן חיים בישראל בגלל הפלות, הוא הצטרף לאגודת 'אפרת' ובתוך זמן קצר הוצב בראשה. אגודת 'אפרת' בראשותו זכתה להציל יותר מ־54,000 ילדים".

ד"ר שוסהיים: "כל המתנגדים לפעילות האגודה לא מצאו ולו אישה אחת מהמטופלות שלנו שהחליטה שלא לבצע הפלה והתחרטה. ההתנגדות לפעילות האגודה לא מזיקה לה. להיפך, אנשים מתייחסים אלינו והפעילות מתרחבת".