המרכז המסחרי ברחוב שרי ישראל. צילום: רמי שלהבת

הדרמות סביב הבניין ברחוב שרי ישראל 15 מסרבות להירגע. לאחרונה נתלו ברחובות המרכזיים בשכונות החרדיות מודעות שעליהן חתומים 15 מרבני השכונות. המודעות פנו לתושבי מקור ברוך, רוממה, שיכון הרבנים, שרי ישראל והסביבה אשר, כך נכתב במודעה, תושביהן נתונים "בסכנה רוחנית מיידית". 

כפי שפורסם במיינט ירושלים לאחרונה הופקדה בוועדה המחוזית תוכנית למגדל של 18 קומות, תוספת על המרכז המסחרי במקום

תושבי הבניין הסמוך הביעו התנגדות וחשש לאחר ששמעו על הפקדת הפרויקט וטענו כי קנו חתול בשק. לדבריהם הם רכשו דירות בבניין יוקרתי ולא הסכימו למרכז מסחרי צמוד או לסניף 'טרם' מתחת לבית. הם אף נקלעו להליכים משפטיים עם המרפאה בעקבות מחלוקות על המקום שממנו ייכנסו אליה החולים, שתחילה היה דרך הכניסה לבניין שלהם. ההתנגדות גברה בעקבות פרויקט המגדל, שיגרור בעיות חניה, הסתרה של אור ועוד שלל פגיעות באיכות החיים.

אחד הפשקווילים שהופצו ברחובות

הבניין החדש עתיד להכיל קומות מסחר אך יוקדש ברובו לתיירות ולבית מלון. לדברי הרבנים שפרסמו את המודעה, בניית המלון תביא עימה חילולי שבת ואת חילון השכונה

"כבר פנינו כמה פעמים בעבר שלא לאשר בניינים רבי־קומות בשכונות החרדיות ובסמוך ממש להן", נכתב במודעה. "חוב קדוש מוטל על הנציגים החרדים ותושבי עיר הקודש להתנגד לתוכניות האמורות, להפר עצת היזמים החושבים רע על נפשנו ולשמור על הפיקדון שהופקד בידינו", הוסיפו.

את התושבים מלווה הפעיל החברתי רונן בן יאיר. הוא הבטיח לבדוק את הנאמר ולנסות להגיע לפשרה בן הצדדים.