נמשכת הסערה סביב הופעתה של הזמרת אחינועם ניני לפני כחודש בקונצרט יום ירושלים. 'הפורום המשפטי למען ארץ ישראל' הגיש תלונה לעירייה וטען כי ניני דילגה על חלק משירה של נעמי שמר 'ירושלים של זהב' שמתאר את שמחת היהודים בשיבתם לירושלים המאוחדת.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

במכתב ששלח מנכ"ל הפורום נחי אייל הוא טוען שלאחר קבלת תלונות מהצופים הם אימתו את התלונות בהקלטות ותיעודי האירוע ואכן התברר שניני דילגה על קטע השיר שעוסק בשמחת היהודים בשחרור ירושלים - "חָזַרְנוּ אֶל בּוֹרוֹת הַמַּיִם לַשּׁוּק וְלַכִּכָּר, שׁוֹפָר קוֹרֵא בְּהַר הַבַּיִת בָּעִיר הָעַתִּיקָה, וּבַמְּעָרוֹת אֲשֶׁר בַּסֶּלַע אַלְפֵי שְׁמָשׁוֹת זוֹרְחוֹת, נָשׁוּב נֵרֵד אֶל יָם הַמֶּלַח בְּדֶרֶךְ יְרִיחוֹ".הבית המדובר, שהתווסף לשיר המקורי לאחר מלחמת ששת הימים, מהווה ניגוד לחלק הראשון בשיר שעוסק בגעגועים לירושלים, בריחוק היהודים ממנה ובשיממון בו היתה העיר לפני שחרורה.

במכתב דורש אייל מראש העירייה ניר ברקת לוודא שהדבר לא יחזור על עצמו בהופעות שמתקיימות בפני הקהל היהודי.
גם טרם ההופעה זכתה ניני להתנגדות מצד התושבים להופעתה בעיר, בטענה שהזמרת השתתפה באירועי זיכרון אלטרנטיביים להרוגים יהודים וערבים.

העירייה: "אמנים המופיעים באירועים אינם נבחרים על פי דעותיהם הפוליטיות. השמטת הבית לא הייתה מתואמת עם ההפקה ויש להצטער על כך".

תגובת הזמרת לא התקבלה עד מועד פרסום הידיעה.