אורלי רביבו, מי שהיתה ידועה עד לאחרונה כא' מבית הנשיא אשר פוצצה את פרשת נשיא המדינה משה קצב, הגישה לאחרונה תלונה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) נגד בן זוגה לשעבר, שוטר במחוז ירושלים.

הסיבה: לטענתה הוא חדר לפרטיותה והוציא רישומים פליליים עליה ועל גבר עמו ניהלה קשר רומנטי. בפנייה למח"ש התלוננה רביבו גם על איומים ואלימות מילולית מצד בן זוגה, אך תלונה זו נסגרה מחוסר אשמה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

יש לציין כי לתלונתה של רביבו קדמה תלונה שהגיש נגדה בן זוגה בעצמו, על הטרדה ואיומים. התיק הועבר לפרקליטות ונסגר לאחר שלא נמצאו בו חומרים פליליים.למעשה, הדבר היחידי שמח"ש מצאה בו עניין הוא החשד כי בן הזוג נכנס למחשבי המשטרה ללא סמכות.

כעת, לאחר שנחשפה, אומרת רביבו בראיון ל"ידיעות ירושלים": "פרשת קצב תמיד ריחפה מעל מערכת היחסים שלנו. הוא פגע בי בכך שהגיש נגדי תלונה. הקשר איתו היה חלק בלתי נפרד מההחלטה שלי להיחשף. לא אתן שיכפישו אותי יותר".

"לא רציתי חתונה"
רביבו ובן זוגה לשעבר הכירו שמונה חודשים אחרי שחזרה לישראל מקנדה. חברים משותפים יצרו ביניהם את הקשר הראשוני ומהר מאוד התפתחו בין השניים יחסים רומנטיים. לטענתה, היחסים בין השניים היו אינטנסיביים במיוחד – והתהדקו יותר ויותר לאחר שעברו לגור יחד, חודש אחרי שהחלו לצאת. סך הכל היו ביחד עשרה חודשים.

"מתחילת הקשר הוא ידע מי אני", היא משתפת. "בהתחלה הוא אמר שזה לא מעניין אותו. מבחינתי במערכות יחסים זה שאני א' מבית הנשיא לא היה גורם מפריע. הוא אף פעם לא שאל אותי מה באמת היה שם. פעם אחת, כשעזבתי אותו אחרי שלושה חודשים שיצאנו, הוא אמר לי שהוא ישב כל הלילה על הגוגל כדי להבין וללמוד את הפרשה. אמרתי לו, 'אני חברה שלך כבר שלושה חודשים. לא יותר פשוט לך לדבר איתי?'.

"הוא התחיל לדבר עם אחותי על לקנות לי טבעת שבועיים לפני יום ההולדת שלי", מציגה רביבו את גרסתה לאירועים. "תכננו לנסוע לצימר. אמרתי לו שאני לא רוצה להתחתן עכשיו כי ראיתי שאנחנו לא מסתדרים. הרגשתי שהוא היה אובססיבי כלפי. זמן לא רב לאחר מכן שלחתי לו הודעה שהסיפור בינינו יגמר. היחסים התדרדרו. זאת לא הפרידה הכי קלאסית.

"חמישה חודשים לאחר מכן שלחתי לו הודעה שאני רוצה את פנקס הצ'קים שלי שנשאר אצלו. הכל היה ברוח טובה. הרגשתי שהוא מנסה לחזר אחרי, כשגיליתי שהוא יוצא עם מישהי אחרת שלחתי לו הודעה בנושא, לא הכי יפה, לאור מה שהרגשתי כלפיו מהסיפור. על זה התבססה התלונה שלו".

באוקטובר האחרון הגיש בן הזוג לשעבר תלונה נגד רביבו על הטרדה ואיומים. התיק עבר לפרקליטות, שם נבחנה תלונתו וכעבור זמן קצר הוחלט לסגור את התיק. אולם לדברי רביבו: "היחסים בינינו המשיכו להתדרדר, והוא אף הוציא רישומים פלילים על בחור שנפגש איתי".

לטענתה, ההחלטה של בן זוגה לשעבר להגיש נגדה את התלונה תרמה להחלטתה להיחשף לראשונה ולספר את גרסתה המלאה בפרשת קצב.

רגע החשיפה
עו"ד יאיר רגב, המייצג את השוטר, מסר בתגובה: "מרשי הגיש תלונה לתחנת מוריה לאחר שלטענתו אורלי הגיעה בערב לביתו כאשר היה עם חברתו החדשה. היא פרצה את הדלת, סטרה לו ואיימה עליו שתהרוס אותו ותדאג שיפטרו אותו מהמשטרה. בתלונתו פירט מסכת של הטרדות טלפוניות והודעות טקסט שאורלי שלחה לו כביכול בשעות מאוחרות שמעידים בצורה חד משמעית שהיא אובססיבית ולא מוכנה לשחרר אותו" (תיק זה נסגר כאמור כעבור זמן קצר, ג"א). "בעדות שלה במרחב מוריה, לאחר שנחקרה תחת אזהרה לתלונה שלו, היא מודה באירועים ובהטרדות ובהודעות הטקסט. היא טוענת שנפרדה ממנו ושתקף אותה כשהיו בני זוג.

"מרחב מוריה מיד העבירו את כל החומר למח"ש לחקירה נגד מרשי. "בעדותה היא ציינה בדרך אגב שמרשי לא היה מרוצה מאחד הידידים שלה וטען בפניה שהוא עבריין, הוציא פלט ממסוף המשטרה ונפנף אותו מולה.
במח"ש נעשתה חקירה יסודית והוא נאלץ להוכיח שהתלונה שלה היא תלונה שקרית, מגמתית וכוזבת. במח"ש החליטו לסגור את התלונה של אורלי (על האיומים, ג"א) מחוסר אשמה.

"מרשי הודה שערך בדיקה על ידידה של אורלי. לדבריו, הוא זכר מהעבודה המשטרתית שלו שמדובר בעבריין ששייך לארגון פשיעה. בתחילת הקשר היא טענה שהיא לא א' מבית הנשיא אך הוא אמר לה שבדק אותה במסוף המשטרתי והתברר לו שהיא אכן א'. מח"ש החליטו להעמיד אותו לדין משמעתי על שתי הבדיקות במסוף שלא בסמכות, על פי הודאתו, למרות שלא נמצאו ממצאים על הבדיקות האלה. מדובר בעבירה משמעתית.

ברגע שנקבל את ההודעה הרשמית מהפרקליטות על סגירת התיק בעניין תלונתו, נגיש מיד ערר מאחר שישנן ראיות חד משמעיות".

עו"ד מוטי הרוש המייצג את רביבו: "העובדה שפרקליטות המדינה החליטה לסגור את התיק נגד מרשתי מדברת בעד ע