יום שני ששבוע שעבר. מאיר פניג'ל נוסע לתל אביב לבילוי חד־פעמי. האירועים האלה שבהם הוא זוכה לחגוג הפכו נדירים בתקופה האחרונה. לפני כמה חודשים הוא עבר אירוע לב. "הרגשתי לחצים בחזה ופרופסור ביתן, שאליו ניגשתי לבדיקה אמר לי שאם לא אעבור ניתוח אני מסכן את חיי". כששכב מתפתל מכאבים בחדר המיון קיבל את הידיעה על מות אמו כוכבה ז"ל. "קברו אותה ולא הייתי נוכח בהלוויה. ישבתי שבעה בבית החולים", הוא מספר השבוע. "אני זוכר בעיקר את הצחוק שלה. תמיד כשהיינו מגיעים אליה האווירה היתה טובה ומלאה בחוש הומור".

ההרפתקאה הפוליטית של בעלי בית"ר לשעבר
מדוע תבע אברהם לוי את פניג'ל?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אם הצרות האלה לא מספיקות, הוא מנהל בימים אלה מאבק מתיש עם בתו הבכורה רבקה (קיקי) פניג'ל־גבאי על נכסי המשפחה. בימים אלה הסתיים אחד המאבקים שניהל לאחרונה מול בתו, במקביל לכתב אישום שהוגש נגדו בטענה שאיים עליה. "זה לא רק העניין הכספי, שהוא מאוד חשוב, אלא גם הכבוד שחזר. אני שמח שזה מאחוריי, לפחות באופן חלקי", הוא אומר.פניג'ל אדם ישיר, מדבר בלי פילטרים. לא פעם הישירות והבוטות שלו הכניסו אותו לצרות. התקופה הנוכחית היא ללא ספק אחת הקשות בחייו, אבל הוא מנסה להיאחז בכל בדל של אופטימיות. "אני עובר תקופה קשה", הוא אומר. "אבל צריך לקבל את הכל באהבה, גם את הטוב וגם את הרע".

סיפורו של פניג'ל ידוע לרבים. הוא נולד וגדל בירושלים, עזב ב־82' את עבודתו בחברת אגד ונסע לארצות הברית. חברים משותפים הכירו לו שם את ג'ו נקש, שהעניק לו זיכיון למכירת מוצרי חברת ג'ורדאש. בארצות הברית הוא חבר גם לאחים מאיר ושאול לוי והחל לנהל איתם עסקים משותפים, אחרי שעשו אצלו הזמנה של ג'ינסים והתיידדו. בשיא פעילותו העסקית היה פניג'ל שותף ב־70 עסקים שונים עם האחים נקש בכל רחבי ארה"ב, תחת המותג L.A Joe.

בנובמבר 98' נחתה על פניג'ל המכה הקשה מכל, כשבנו האהוב אורן נהרג בגיל 25 במהלך שוד מזוין שהתרחש בחנות המפעל בניו ג'רסי. השודדים ארבו לו כשהגיע לאסוף את הפדיון היומי הגבוה בערב חג המולד, וירו בו למוות בגבו.

במהלך השניים תרמו צמד המאירים - פניג'ל ולוי - כספים רבים למועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. באוגוסט 99' רכשו ביחד עם ששון שם־טוב את מתחם האימונים של בית"ר בבית וגן תמורת 28 מיליוני שקל. הכסף ששילמו אפשר למועדון לכסות את חובותיו למס הכנסה והציל אותו מפירוק. כעבור שנתיים, כשבית"ר הגיעה לפירוק בבית המשפט המחוזי בעיר, ביקש מהם ראש העירייה דאז אהוד אולמרט לרכוש את המועדון, והם נענו לו. פניג'ל ניהל אז את בית"ר וקבוצת הנוער נקראה על שם בנו אורן. באוגוסט 2005 מכרו פניג'ל ולוי את בית"ר לארקדי גאידמק.

"מתבייש"
הסכסוך הארוך בין פניג'ל לבתו קיקי החל אחרי מות אשתו יפה לפני שלוש שנים, במאבק על נכסי המשפחה.

במהלך העימותים הטלפוניים ביניהם בחודש מרץ 2001 הקליטה קיקי פניג'ל את אביה מאיים עליה והגישה בעקבות זאת תלונה למשטרה. החקירה אמנם נסגרה מחוסר עניין לציבור, אך באוגוסט 2011, אחרי שעורכת דינה ערערה על סגירת התיק, החליטה הפרקליטות להגיש בכל זאת כתב אישום נגדו.

"נסעתי לאמריקה כנהג אגד. היה לי הכל - עסקים, כסף, צדקות, מה שאתה רק רוצה. ועכשיו יש ילדה שאני מתבייש בה", אומר פניג'ל השבוע. "לכל הילדים שלי קניתי דירות בתקווה שיקבלו אותן אחרי שאמות. אני רשאי למכור את הנכסים כדי להשקיע בנדל"ן אחר, כי הם שלי כל עוד אני חי. אני מרגיש שממש לא איכפת לה מה יהיה איתי".

הבן האובד
בזמן מגוריו בארצות הברית ניהל פניג'ל רומן מחוץ לנישואים, שממנו נולד לו בן. "הוא בן 21, לומד באוניברסיטה. אנחנו נמצאים בקשר צמוד. יפה ז"ל קיבלה את זה בהתחלה מאוד קשה, אבל לאחר מכן ידעה לסלוח לי ולשמור על זכויותיו. אני מרגיש שקיקי כועסת עלי בגלל שהבאתי ילד מחוץ לנישואים.

"בתי השנייה קרן עשתה המון כדי לעזור לי. היא מכרה בשבילי בית ולא הצטרפה לאחותה נגדי. לא מכל אבא מקבלים את מה שאני נתתי להן, אבל זה לא עזר. לא ייתכן שכשאני עולה למונית כל אחד אומר לי, 'נו, גמרת את הבעיות עם הילדה?' זה מבייש. זה מה שמגיע לי אחרי שכל החיים דאגתי לה? ששילמתי לה אלפי דולרים בחודש על בתי ספר? איך זה שכל ילד שלי קיבל ממני דירה, מתנות, נסיעות ופתאום דבר כזה יכול להגיע אלי? היא היתה קוראת לי 'אבוש', ופתאום הכל התהפך עלי"
.
אבל הגעת למצב שאיימת עליה?
"קודם כל התנצלתי. שנית, כשאני עובר במעבר חציה ודוחף מישהו בטעות, אז הוא אומר לי שהוא יהרוג אותי. אז מה, הוא מתכוון לזה? לא ידעתי שהיא מקליטה אותי. דיברנו בטלפון והיא גם הקניטה אותי וגם הקליטה אותי. עשיתי טעות, אבל אין דבר יותר מעליב מזה שהבת שלך מקליטה אותך ו