הסוף לבעיית התקיפות המיניות סביב קמפוס הר הצופים? מאות סטודנטיות ירושלמיות הורידו לאחרונה את אפליקציית RUOK שבעזרתה אפשר לשלוח אות מצוקה מיידי למוקד במקרה של תקיפה מינית.
לפני כחודש חזרו הסטודנטים אל שולחן הלימודים, ועם שובם התעוררה מחדש גם בעיית התקיפות המיניות בסביבת הקמפוס.

עוד בנושא:
מה הציע הקב"ט לסטודנטיות?
סיירת האבטחה המיוחדת ביותר בירושלים
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוקבשנים האחרונות עלתה הסוגיה לכותרות בעקבות מחאות רבות מצד סטודנטים בעיר, שפנו למשטרה ולעירייה ודרשו שיטפלו בבעיה. בין היתר הציעו הסטודנטים להציב ניידת קבועה שתסייר באזור ולהתקין מצלמות אבטחה. במקביל הקימו סיירות מיוחדות שיפטרלו באזור ויזמו קורס הגנה עצמית מיוחד לסטודנטיות.

הלהיט התורן בתחום ההגנה מפני תקיפות שכאלה היא אפליקציית RUOK, ראשי תיבות באנגלית שמשמעותן 'האם את בסדר?'. את האפליקציה פיתחה עו"ד תמר בן־פורת. סטודנטים וסטודנטיות שיורידו את היישום לטלפון הנייד יוכלו ללחוץ על כפתור מצוקה מיוחד שיעביר איתות למוקד מאויש. המוקדנים יזהו את מקור האות ויזעיקו מיד את המשטרה.

אולם גם האפליקציה החדשה לא מבטיחה לסטודנטיות ביטחון מלא. "יש כאן סטודנטים שהולכים בחבורות ויש סטודנטיות שמשתדלות לא לצאת לבד בחושך מתחומי האוניברסיטה, ואפילו סיירת סטודנטים שכל תפקידה לאבטח בהתנדבות סטודנטיות. אבל כל אלה לא יכולים לתת את אותו מענה שיספקו ניידת אחת או שתיים שישהו באזור בשעות שבהן נעשים רוב אירועי ההטרדה או ידויי האבנים, כלומר מהשעה 16:00 ועד 22:00", אומרת סטודנטיות הלומדת בהר הצופים