המאבק על צביון שכונות צפון העיר נמשך: תושבים חילוניים ודתיים לאומיים טוענים כי ברחוב החי"ל בשכונת צמרת הבירה, בסמוך לגבעה הצרפתית, הוקמה ישיבה לצעירים בדירת מגורים. לדבריהם, הישיבה החדשה משרתת עשרות תלמידים צעירים בבניין בכל שעות היום ועד השעות המאוחרות של הערב.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בעקבות הפעלת הישיבה הוגשה תלונה לעירייה בגין שימוש חורג בבניין מגורים. "תשתיות הבניין אינן ערוכות לשאת שימוש כזה ושכתוצאה מכך עלולה להיגרם פגיעה ממשית במבנה כולו", טענו התושבים בפנייתם לעירייה, "קיים כאן גם היבט של פגיעה חמורה באיכות החיים של הדיירים לרבות נזקים לגינון, רעש ולכלוך ובכלל, למיטב ידיעתנו, היא מהווה עברה על החוק. נבקשכם לעשות כל הנדרש כדי לפנות את הישיבה מן הבניין בכל ההקדם". בעקבות הפניה נפתח תיק תלונה במחלקה לפיקוח על הבנייה.כמו כן, בעירייה התקבלו מספר פניות נוספות מתושבים, ואלו התלוננו גם למינהל הקהילתי. אלא שבינתיים לא התבצעו פעולות אכיפה כלשהם, ופקח שנכח במקום אף טען כי לא מצא פעילות חריגה. למרות זאת, התושבים ממשיכים להתלונן וטוענים כי הישיבה ממשיכה לפעול במקום.

זו אינה הפעם הראשונה שמתנהל מאבק כנגד ישיבות ומוסדות לימוד המתנהלים ללא אישור בבנייני מגורים. גם בקרית משה מתלוננים תושבים מזה כ-8 שנים כנגד אולפנה הפועלת במקום. אלא כפי שפורסם ב-mynet, כתב האישום בוטל בשל טעות של אנשי האגף לפיקוח ולבנייה, שביצעו את הבדיקה בבניין בכתובת אחרת.

סגן ראש העירייה פפה אללו החל לפעול גם הוא בנושא. לפעמים יש לי הרגשה גם אם לא בכוונה שרוצים להסית את העיר", כתב אללו למנהל אגף רישוי ופיקוח אופיר מאי, "הפעם לא מדובר בשכונת קרית יובל ולא בגילה, מדובר בצמרת הבירה, שאין וויכוח שמדובר שהיא פלורליסטית לכל דבר. לפי בירור שקיימתי אין בקשה לשימוש חורג והמפקח שנשלח למקום טען כי לא מצא חריגה כלשהיא. ובכל זאת אני ממשיך לקבל תלונות על פגיעה באיכות החיים של התושבים, נזקי לכלוך, רעש. מבקש שיפנו את הישיבה הלא חוקית לאלתר. תפקידינו בעירייה לשמור על החוק ורווחת התושבים".

העירייה בתגובה: "מפקחי המחלקה לפיקוח על הבניה ביקרו שנית במקום ומצאו כי התלונה מוצדקת. עם סיום החקירה ואיסוף הראיות יועבר התיק להמשך טיפול משפטי".