קבוצת תושבים בקרית יובל יוזמת מהלך להקמתו של בית קפה שכונתי, שיפעל גם כפאב בשעות הערב ובסופי השבוע. הכוונה היא להקים את המקום במתכונת של קואופרטיב שתושבי השכונה עצמם יפעילו בהתנדבות.

עוד על קרית יובל:
סוכנות נדל"ן לחילונים בלבד
התוכנית: בית קולנוע בלב הקרייה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי התוכנית, בית הקפה ימומן מכספי התושבים, כך שכל מי שירצה יוכל לרכוש מניה ויהפוך כך לשותף ולאחד הבעלים של המוסד השכונתי. המודל לרעיון נלקח מערים מרכזיות באירופה, כמו ברלין, אמסטרדם ודבלין, שם פועלים פאבים ובתי קפה שכונתיים מתחת לכל בניין מגורים שני כמעט. בינתיים לא ידוע מה יהיה מחיר המניה, אבל ההערכות הן כי מדובר בכמה אלפי שקלים.היוזמים מספרים שקיימת התעניינות גדולה ברעיון. לטענתם לא מעט תושבים מוכנים לרכוש מניה רק כדי שהמוסד יקום ויהפוך לדגל נוסף במאבק על שימור אופייה הפלורליסטי של השכונה.

מי שמעודדת את היוזמה החדשה היא תנועת 'קריית יובל החופשית'. "מדובר ביוזמה מבורכת שתושבי השכונה מחכים לה", אומר נועם פנחסי, אחד הפעילים בתנועה. "יש ביקוש עצום לבית קפה כזה, שיהפוך גם למקום מפגש חברתי וייתכן שמאוחר יותר נשלב בו גם אירועי תרבות שונים. המקום ייצור קשר לשכונה ויקרוץ לצעירים לבוא להתגורר בה".

כעת מחפשים בשכונה מקום אטרקטיבי להקמת העסק החדש. לדברי היזמים, הכוונה היא להפעיל את המקום בהתנדבות כדי להוזיל עלויות וכך לאפשר מכירת משקאות ומזון במחירים נמוכים. בשכונה כבר נערכים לבלימת התנגדות החרדים לפתיחתו של הפאב בשבתות ובחגים, ועל כן מבטיחים שבסופי שבוע לא ייגבה כסף מהמבלים. מי שירצה לקנות משקאות ומזון יוכל לרכוש מבעוד מועד כרטיסיות שהברמן יוכל לנקב.

בסיעת יהדות התורה לא נמצא השבוע אפילו נציג אחד שיגיב ליוזמה, ונמסר: "אנחנו עוסקים בימים אלה במשא ומתן הקואליציוני".

בעירייה בחרו לא להתייחס לנושא.