כוחות מג"ב רבים ורכבי אבטחה הוקפצו ביום שישי האחרון לשכונת רמות ב'. הסיבה: הפסקת חשמל כללית, שהחשיכה את השכונה והעלתה את החשש שמדובר באירוע מכוון שעלול לסכן את סידורי האבטחה סביב ראש השב"כ, יורם כהן, שמתגורר באזור.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הפסקות החשמל, שמתרחשת בעיקר בימי החורף, הן כבר עניין שבשגרה. אלא שתושבי רמות ב' לא ישכחו במהרה את הפסקת החשמל האחרונה שאירעה בערב שבת האחרון בשעה תשע בערב. דקות אחדות לאחר שהרחובות הוחשכו לגמרי, הגיעו למקום במהירות ניידות מג"ב ורכבי ביטחון אזרחיים, שפטרלו בשכונה ועצרו ליד עוברי אורח שנראו להם חשודים. החשש העיקרי היה שנפילת מתח החשמל נעשתה במכוון ועלולה לגרום לליקויים בסידורי האבטחה של ראש השב"כ המתגורר בשכונה.תושב השכונה סיפר שאנשי הביטחון גרמו לפאניקה אצל חלק מהתושבים. "ברגע שהיתה הפסקת החשמל, עשינו את הדבר הכי לגיטימי, ויצאנו לבדוק למה החשמל נפל? ואז גילינו בחוץ שיש מיני דרמה. כוחות גדולים של מגב ואנשים לבושים באזרחי פטרלו בשכונה".

לדבריו, נוכחות כוחות הביטחון באזור אינה דבר חדש, בשל העובדה שהשכונה סמוכה לכפר הערבי בית איכסא, ללא גדר המפרידה בינה לבין הכפר. עם זאת, הוא מוסיף, הפעם תוגברו כוחות ובוצעו פטרולים בכל השכונה.

תושב אחר מעיד שאורחים חרדים שהגיעו לבקר אותו ובשל קדושת השבת נאלצו ללכת ברגל סמוך ליער עברו תחקור ביטחוני קצר בשטח על ידי אנשי הביטחון.
האירוע הגיע לסיומו לאחר כשעה, כשאנשי חברת החשמל הצליחו להתגבר על התקלה.

מג"ב: "ביום שישי לפני שבוע הבחין מפקד צוות הסיור של מג״ב ירושלים כי אורות הישוב רמות ב׳ כבויים במסגרת הפסקת חשמל. מפקד הצוות החליט להיכנס לתוך הישוב ולפטרל בו כדי להגביר את תחושת הביטחון של התושבים ולשלול חדירה. הצוות היה ביישוב במשך שעה אחת לערך, במהלכה פיטרל בציר ההיקפי, ערך בידוקים יזומים על מנת לשלול פח״ע, והעביר דיווחים על פעילותו במקום".

חברת החשמל: "התקלה אירעה בשעה 21:44. מחוז ירושלים ביצע פעולות תפעוליות ברשת החשמל והשיב את אספקת החשמל לכל הלקוחות. צר לנו על אי הנוחות שנגרמה".