הטרמפיסט נשדד, כלבתו נלקחה ממנו: תושב הצפון שהגיע לביקור בירושלים, לא האמין שהעלייה לבירה תסתיים בשוד וגניבת כלבתו פנינה. בסופו של דבר הצליחו שני תושבי הגבעה הצרפתית, שמצאו את הכלבה, לאתר אותו והחזירו לו אותה בריאה ושלמה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

תחילתו של הסיפור בשבוע שעבר, כאשר תושב הצפון הגיע לבקר בירושלים במסגרת פעילות של גרעין המתעסק בגינות קהילתיות. לנסיעתו לקח גם את כלבתו פנינה. בדרכו חזרה לצפון, תפס הבחור טרמפ מאזור בית חנינא - החלטה שהתבררה כעגומה למדי: במהלך הנסיעה שדדו בעלי הרכב את הבחור, לקחו את תיקו והוציאו אותו בכוח מהרכב כאשר פנינה נותרת בפנים. כעבור כמה דקות ננטשה הכלבה ברחוב והשודדים המשיכו בדרכם, אך עבור הבעלים זה היה מאוחר מדי – הוא לא הצליח לעלות על עקבותיה.עמי, תושב הגבעה הצרפתית שטייל בשכונה עם כלבו, היה זה שאיתר את הכלבה משוטטת לבדה.

"ראיתי כלבה קטנה ומטופחת, אבל מאוד מפוחדת", הוא מתאר. "הבנתי שהיא שייכת למישהו והתחלתי לחפש את הבעלים שלה בקרבת מקום. אחר כך ביקשתי מידידה שלי להשגיח על פנינה, החזרתי את הכלב שלי הביתה והתחלתי לעבור בין הבתים בשכונה ולשאול של מי הכלבה".

בין היתר נכנס עמי למנהל הקהילתי בשכונה, שם פגש את המתנדבת הילית. השניים יצאו לחפש את בעליה של הכלב, וכאשר הדבר לא עלה בידיהם – הם החליטו לפרסם מודעה בעמוד הפייסבוק של הגבעה הצרפתית. לדבריהם המודעה הצליחה לרתום למאמצי החיפוש תושבים רבים בשכונה. במקביל גילה עמי כי על הקולר שלצווארה של הכלבה רשומים פרטים, אך מבדיקה שערך אצל הוטרינר העירוני התברר כי הפרטים אינם נכונים.

למחרת החליטה הילית להגביר את מאמצי החיפושים, ובאמצעות האינטרנט הצליחה לאתר את גרעין הגינות הירושלמי, שאירח את הבעלים של פנינה. חברי הגרעין יצרו קשר עם הבעלים שמתגורר בצפון, והוא אישר שהוא מחפש אחר כלבה שנשדדה ממנו בטרמפ כמה ימים קודם לכן.

"הוא נורא התרגש, והיה בהלם מוחלט", מתאר עמי את הרגע בו הודיע לבעלים כי הכלבה נמצאה בריאה ושלמה. ביום שלישי האחרון זכו השניים להתאחד מחדש: עמי נפגש עם הבעלים של פנינה והשיב את האבדה.

"חייבים לציין לחיוב את הירתמות תושבי השכונה למאמצי החיפושים, ואת המודעות שיש בשכונה לנושאים הללו", מסכמת הילית.