תחושת חנק, קושי בנשימה וסבל נוראי - כך מתארים תושבים המתגוררים בשכונת ליפתא שבכניסה לעיר את מה שעובר עליהם בתקופה האחרונה, מאז החלו עבודות חפירת המנהרה בכניסה לעיר המיועדת למעבר הרכבת. לטענת התושבים, הם פנו מספר פעמים לעירייה בבקשה לנקות את השטח ולהתיז מים כדי למנוע את ענני האבק, אך לטענתם דבר לא נעשה בנדון.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"כל הבית שלי אפוף בענני אבק", מספר אחד הדיירים. "האבק חודר לתוך הבית וגורם לי ולבני ביתי תחושת מחנק וקושי לנשום. בשל כך פנינו אני ובת זוגי לקבלת טיפול רפואי".עוד טוען הדייר כי חצר הבית והכביש הסמוך לו מכוסים באופן קבוע בחול, מה שהפך את חייה של המשפחה, כך לטענתו, לבלתי נסבלים.

שכנים אחרים המתגוררים במקום טוענים כי לא ניתן אפילו לתלות כביסה מאז החלו החפירות. "הכביסה מתכסה בתוך דקות בשכבות אבק", הם מוחים.

"אנחנו מודעים לצורך ברכבת לירושלים", אומרים התושבים, "אך העירייה יכולה לפחות להתיז פעם ביום מים על פני האזור הסמוך לבתים כדי למנוע את ענני האבק".

מחברת 'חופרי השרון' נמסר כי היא פועלת על פי כל ההוראות והתקנים הרלבנטיים ועושה ככל יכולתה כדי להקטין את המטרד העלול להיגרם לתושבים בשל העבודות.

העירייה: "בעקבות פניית התושבים בנושא נדרשה החברה המבצעת לבצע מדידות לקביעת ריכוז אבק באזור הכניסה לעיר. בוצעו שתי סדרות של מדידות במהלך אפריל 2013, ובשתיהן הוכחה עמידה בתקן לריכוז אבק בגבולות האתר".