בכיכר ספרא ממשיכים להיאבק בתופעה של עובדי עירייה שעוסקים בעבודות נוספות בלי שקיבלו אישור לכך מוועדת המנגנון העירונית. על הפרק: מידע שהגיע להנהלת אגף הפיקוח העירוני על כך שעובדים באגף מחלטרים כמתקלטים בלי לדווח על כך.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בשבוע שעבר כינסו מנהלי האגף את העובדים לשיחה בעקבות מידע על כך שכמה מהם עבדו כתקליטנים בשעות הערב ובסופי השבוע, באירועים כמו חתונות ובר־מצוות, בלי שקיבלו היתר לכך מהמנגנון העירוני ומהאגף למשאבי אנוש.הנהלת האגף הציעה לעובדים הללו לדווח בהקדם על עיסוקיהם הנוספים ולדאוג לקבל אישור לכך מוועדת המנגנון העירונית. בהנהלה מתכננים גם לערוך בדיקה כדי לברר מיהם העובדים שעוסקים בתקלוט בלי אישור. במקרה הצורך יינקטו נגדם אמצעים משמעתיים חמורים ואולי אף יוחלט לסיים את עבודתם בעירייה.

יו"ר ועד עובדי העירייה ציון דהאן מסביר שחל איסור מוחלט על עובדי עירייה לעסוק בעבודה נוספת ללא היתר, "והעירייה מתכוונת להקפיד על כך".

גורם בכיר בפיקוח העירוני אמר השבוע כי רבים מעובדי הפיקוח העירוני עוסקים באכיפת חוקי העירייה, ועל כן עליהם להציג דוגמה לתושבי העיר. "עובדי הפיקוח העירוני הם הראי של העירייה, ולכן לא ננוח ולא נשקוט עד שכל מי שעוסק בעבודה נוספת ידווח על כך", הוא אומר.

העירייה: "מנהל אגף הפיקוח חידד את נהלי העבודה והודיע לעובדים שחל איסור לעשות עבודות נוספות בלי קבלת אישור מאגף משאבי אנוש. עבודה נוספת ללא אישור אסורה ומנוגדת לנהלי העירייה".