מחאת הסטודנטים נגד חברות הקבלן מתעוררת מחדש. הסיבה: פטמה שיתווי, עובדת ניקיון באוניברסיטה העברית, שהפכה לסמל המאבק למען עובדי הקבלן, זומנה לאחרונה לשימוע אצל המעסיקה הקבלנית שלה, בטענה כי גנבה תיק. הסטודנטים, לעומת זאת, טוענים כי לתחושתם הסיבה נעוצה בעובדה שהעובדת העזה להתלונן על התנהלות מעסיקיה בחברת הניקיון.

עוד על מחאות סטודנטים:
המחאה למען העובד הערבי שפוטר
המחאה של מלכת היופי
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוקשיתווי מועסקת במחלקת הניקיון של האוניברסיטה יותר מ־13 שנים. במשך כל הזמן הזה היא מעולם לא הועסקה בצורה ישירה על ידי האוניברסיטה אלא על ידי חברות קבלן. בעבר בחר "ידיעות ירושלים" בשיתווי לאשת השנה באקדמיה, לאחר שייצגה את עובדי הקבלן מול ההנהלה ודרשה לקבל זכויות סוציאליות עבורה ועבור חברותיה.

בשבועות האחרונים התלוננו שיתווי וחברותיה מאגף הניקיון בפני מנהלי החברה הקבלנית על התנהלות מעסיקיה. אלא שכעת מקורביה של שיתווי טוענים כי לפני כמה ימים היא קיבלה מכתב המזמין אותה לשימוע לפני מנהלי החברה הקבלנית. "טענו בפניה שהיא זומנה לשימוע משום שגנבה תיק, אבל זה נראה לנו שטויות", טען השבוע אחד הסטודנטים התומכים בשיתווי. "אנחנו מרגישים שהיא זומנה משום שכינסה את כל העובדות האחרות ושכנעה אותן להצטרף למאבק".

ביום רביעי השבוע הגיעו עשרות סטודנטים לרחבה המרכזית של הקמפוס כדי להפגין נגד החברה הקבלנית ודרשו מהאוניברסיטה להתערב בעניין.

חברת הקבלן: "מדובר בחשד לעבירה שביצעה העובדת. היא זומנה לשימוע בעקבות זאת, אך היא לא פוטרה".

האוניברסיטה: "בדקנו את הטענות על השעיית העובדת וערכנו בירור בנושא. מדובר בעובדת עם בעיות משמעת חמורות המפרה נהלים באופן עקבי. בנוסף התקבלו תלונות מסטודנטים על היעלמות חפצים ורמת ניקיון ירודה. הסיבה להשעייתה נעוצה בתלונה של סטודנטית נגדה על התנהגות בלתי הולמת. בעקבות התלונה ועד לבירורה - הושעתה העובדת. בעת בדיקת הנושא על ידי האוניברסיטה בחרה הסטודנטית להסיר את תלונתה. לאחרונה התלוננה שיתווי נגד שני עובדים בחברת הקבלן, אך בפועל לא הוגשו תלונות רשמיות בנושא. האוניברסיטה פעלה באופן מיידי ונחרץ גם בנושא זה, פנתה להנהלת החברה והבהירה כי לא תסבול התנהגות מסוג זה בקרב עובדים בתחומיה.

"העובדים נקראו לשימוע והוזהרו שאם יחזרו על התנהגות זו יפוטרו לאלתר. על מנת להסיר כל צל של ספק שיש קשר בין האירועים, ביקשה האוניברסיטה מהחברה המעסיקה את העובדת לתת לה הזדמנות נוספת. בתקופת ניסיון זו תידרש העובדת למלא את הוראות הממונים עליה. תמוה שאגודת הסטודנטים בחרה לנקוט עמדה חד־צדדית בנושא בלי לברר את העובדות".