צילום: shutterstock המשטרה המליצה לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד גורמים בשירות הווטרינרי. לטענת המשטרה הם עשו שימוש בלתי חוקי ברעל מסוג סטריכנין והביאו כך למותם של שלושה כלבים בעיר.

עוד על כלבים:
כך מתייחסים ללוכדי כלבים
הבכי קורע הלב של הכלב שננטש
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

באוקטובר 2012 לקח יוני שוהמי את כלבו וכלבתו לטיול בוואדי שמתחת לארמון הנציב, סמוך לבית הספר סליגסברג. "אחרי עשר דקות חזרנו הביתה ואז הכלבה שלי החלה לפרכס ומתה ברגע שהגענו לצער בעלי חיים", הוא משחזר. "כשחזרתי הביתה גיליתי שגם הכלב שלי מפרכס. הבהלנו גם אותו לצער בעלי חיים, שם הצליחו להציל את חייו אחרי מאמצים שעלו לי 12 אלף שקל והפכו את אותו מכלב פעיל ליצור שאיבד את כל שמחת החיים שלו".בעקבות האירוע החליט שוהמי לבדוק מה קרה לכלביו. בניתוח שאחרי המוות שנעשה לכלבה התברר שהיא הורעלה בסטריכנין. "הסטריכנין, שמותר לשימוש רק בידי הרשויות, נועד להרוג כלבי בר משוטטים, וגם זה רק תוך הפעלת שיקול דעת ומינון מדויק", טוען שוהמי.

בשבוע שלאחר מכן אירעו עוד שני מקרים של הרעלות סטריכנין בארמון הנציב. "שתי הכלבות שלי מתו בזו אחר זו. גידלתי אותן שבע שנים", מספרת תושבת השכונה שכלביה הורעלו בבוקר האחרון של חודש אוקטובר 2012.

בעקבות המקרים החליטו במשטרה להמליץ על הגשת כתב האישום נגד עובדים בשירות הווטרינרי. החלטה זקוקה עוד לאישור הפרקליטות.

המשטרה: "מדובר בחשד לשימוש רשלני ברעל מסוכן שהופעל ככל הנראה באופן קטלני נגד כלבי בר מסוכנים לציבור. כתוצאה מכך הורעלו גם כלבי בית. נחקרו כמה אנשים בשירות הווטרינרי והתיק נמצא בעיון תובע שיחליט לגבי המשך הטיפול בו".

השירות הווטרינרי: "השירות אחראי רק על המקרה של יוני שוהמי שאירע סמוך לכפר ג'בל מוכבר. מי שלוקח את כלביו לטייל באזור בשעת לילה מאוחרת - שיישא באחריות. בשני המקרים הנוספים אין לשירות הווטרינרי שום קשר להרעלה, ולדעתנו מדובר בהפללה".