ספרנית דרשה מחבורת נערים לשמור על השקט - וספגה תגובה אלימה במיוחד בדמות מכות בעזרת מוטות ברזל ומקלות. האירוע החמור התרחש ביום ראשון שעבר בספרייה העירונית שבשכונת גילה, בעקבותיו אושפזה הספרנית בבית החולים ונזקקה לתפרים בראשה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"היא הגיעה לעבודתה כמו בכל יום", סיפר השבוע בעלה. "בערך בשעה שש בערב, כשעה לפני הסגירה, הגיעה למקום קבוצה של נערים בני 16-15. כל אחד יכול להיכנס לספרייה, כי המאבטח הכי קרוב נמצא במתנ"ס שממוקם לא רחוק משם."דקות אחדות לאחר שנכנסו לספרייה הם החלו לעשן סיגריות ואף פתחו בקבוקי בירה במקום. בעבר הם גם הגיעו למקום ועשו בלגן. למרות שבזמנו היא הזעיקה את המשטרה, אבל עד שהניידת הגיעה הם הספיקו לברוח. גם הפעם היא מיהרה להתקשר למשטרה, אלא שהפעם כשגילו שהזמינה ניידת הם החלו להכות אותה באמצעות מקלות מטאטא.

הם הטיחו את המקלות בראשה. אחרים חבטו בכל חלקי גופה בעזרת מוטות ברזל והיא כמעט התמוטטה. הראש שלה נפתח וירד לה המון דם", מספר הבעל.

אחת המבקרות בספרייה הזעיקה ניידת מגן דוד אדום. הספרנית הובהלה להדסה עין כרם שם נזקקה לתפרים בראשה. "שלחתי את אשתי בריאה לעבודה והיא חזרה אלי פצועה בגוף ובנפש", מוסיף הבעל, "אבל שום דבר לא ישבור אותה - השבוע היא תחזור שוב לאותה ספרייה. הספרים הם החיים שלה".

יממה לאחר האירוע הגישו הספרנית ובעלה תלונה במשטרה. לטענת הבעל, אשתו נזקקת לטיפול פיזיותרפי יומיומי. "הראש שלה והצוואר תפוסים והיא בקושי יכולה להזיז את הראש ימינה ושמאלה. היא עוברת טיפולים כדי לשפר את מצבה הפיזי".

העירייה: "אנו רואים את התקיפה בחומרה רבה ופעלנו במהירות לטיפול במקרה.מנהלת הספריה בגילה ומנהלת מחלקת הספריות בעירייה ששהו בעת התקיפה בכנס מחוץ לעיר, עמדו בקשר רציף עם הספרנית שהותקפה. אגף חירום וביטחון פעל מידית לטיפול במקרה, הוגשה תלונה למשטרה והוצב מאבטח בספריה על מנת לחזק את תחושת הביטחון. כמו כן נערכה פגישה עם הנהלת אגף הספריות במטרה לבחון דרכים מניעת הישנות מקרים כאלו.

"בנוסף, עובדי אגף חירום וביטחון יפגשו עם הספרניות וינחו אותן כיצד להתנהל במידה ומקרים כאלו ישנו בעתיד".

המשטרה: "מחלק הנוער במרחב מוריה עצר את אחד הנערים שנחשד בהכאת הספרנית. מעורבים נוספים נחקרו בעניין וקשרו עצמם לעבירה. המשטרה תמצה עימם את הדין".