מקום העבודה החדש של ניסו שחם: מנהל בחברת 'תעבורה אחזקות'. ל"ידיעות ירושלים" נודע כי בימים אלה, כחודש וחצי אחרי שהתקבלה ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום על ביצוע עבירות מין בשוטרות, התחיל מפקד מחוז ירושלים לשעבר ניסו שחם פרק חדש בחייו.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

החברה, שבין הדירקטורים שלה נמצאים גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והמזכיר הצבאי של ראש הממשלה לשעבר יוחנן לוקר, נשלטת בידי איש העסקים אברהם לבנת, שהקים אותה ביחד עם אחיו ושולט בה כעת לבדו. בין היתר עבד בחברה אחד מחבריו של שחם, סגן שר האוצר ומפקד מחוז ירושלים לשעבר מיקי לוי, שמונה לאחר מכן לתפקיד מנכ"ל אגד תעבורה ובחודש מרץ האחרון נבחר לכנסת.קבוצת 'תעבורה אחזקות' נחשבת אחת הגופים החזקים במשק. הכנסותיה נאמדות ביותר משני מיליארד שקל בשנה והיא מעסיקה יותר מ־4,000 עובדים. בין החברות שבבעלות הקבוצה נמצאות גראנד אוטומוטיב, חברת המשאיות UTI וחברת מ.מ.ן. הקבוצה עוסקת בין היתר בייבוא משאיות כבדות ואוטובוסים ומכירה של חומרי נפץ לשוק האזרחי. כמו כן יש לה חלק בקבוצת האחזקות IDB בשליטתו של איש העסקים נוחי דנקנר.

בחודש אוקטובר השנה החליטה הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור נגד שחם בטענה שבעת ששירת כקצין בכיר במשטרה הוא יצר קשרים אינטימיים בעלי אופי מיני עם שוטרות. על פי רוב הנשים היו כפופות לו, בדרגות נמוכות ובפער גילאים משמעותי ממנו. קצת לפני מועד הגשת כתב האישום הגיש שחם למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו מכתב התפטרות שבו ציין כי הוא מבקש לפרוש מהמשטרה כדי להילחם על שמו הטוב. התיק בעניינו
הועבר לאחרונה לבית משפט השלום ברמלה והוא צפוי להיפתח ב־1 בדצמבר.

שחם סירב להגיב לידיעה.

תגובת החברה לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.