פרויקט הסקייטפארק נקלע למחסור בתקציב, וכעת לא ידוע כיצד ימומן השלב השני של המיזם העירוני לא מחכים מאות צעירים ואם ומתי ייפתח הסקייטפארק במלואו. השלב השני חשוב במיוחד. הוא כולל הקמת בריכת גלישה נוספת, אליה צמוד יציע צופים מיוחד שיאפשר לקיים במקום תחרויות עירוניות, ארציות ובינלאומיות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

גורמים בענף מסבירים כי הדבר דומה לבניית מגרש אימונים לקבוצת כדורגל מבלי שיוקם לצדו האצטדיון שיוכל להכיל את הקהל ויאפשר קיום של תחרויות.
הסיבה למחסור בכספים נעוצה בכך שאומדן העלויות של הפרויקט המלא חושב לפני כשנתיים, כשמאז עלו מחירי הבטון ומחירי מוצרים נוספים, שהוסיפו לעלויות הפרויקט כ־2-1.5 מיליון שקל, כך שכיום עלותו מוערכת בכעשרה מיליוני שקלים.

בגלל עליית המחירים, התקציב הראשוני שהוקצה לפרויקט מספיק רק כדי לסיים את השלב הראשון, שבנייתו אמורה להסתיים בעוד כשלושה חודשים. אם לא יימצא תקציב ייתכן שהפארק ייחנך בגרסה מצומצמת עד שיימצא תקציב להרחבתו.

מבצעי הפרויקט חוששים מאוד מן האפשרות השנייה, שכן היא כוללת המשך עבודות בפארק במועד בלתי ידוע לאחר פתיחתו, דבר שיכול לגרום לעלות הפרויקט הכולל לנסוק שוב.

המיזם במתחם גן הפעמון, החל בעקבות לחץ של בני נוער מירושלים. הוא נבנה בימים אלו באמצעות 'מוריה' ובסיוע חברה בריטית המתמחה בבניית סקייטפארקים בעולם.

העירייה: "השלב הראשון יושלם בפברואר. אגף הספורט הגיש בקשה לממן את שלב ב'. המטרה היא להשלים את הפרויקט ולהתחיל את שלב ב' בהקדם, ולצורך זה נעשה מאמץ לאיתור וגיוס של משאבים, כדי שתושבי ירושלים יוכלו ליהנות ממתחם הסקייטפארק האיכותי והייחודי כבר בתקופה הקרובה".