הרב נפטר – התקן נשאר: דיירים בשכונת בית הכרם מתלוננים שחניה באזור שנשמרה לרכב של אח"מ עומדת ללא שימוש בלי שראו אף אחד חונה בה כבר תקופה ארוכה. בדיקה קצרה סיפקה פתרון לתעלומה: מקום החנייה נשמר לרב עובדיה יוסף, שהלך לעולמו לפני כחודש וחצי.

עוד על הרב המנוח:
מה לוקחים המעריצים מקברו של הרב?
למכירה: יינות הרב עובדיה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

החניה המדוברת נמצאת בכיכר האפט שבשדרות הרצל, סמוך למשרדי הכשרות 'בד"צ בית יוסף' שמנהל בנו משה יוסף.דיירי השכונה תוהים כבר כמה תקופה ארוכה מדוע העירייה הקצתה מקום חניה לרכב שאינו נושא תו נכה, אף על פי שלפי הנהלים ניתן להקצות מקום חניה שכזה רק למי שהוגדר בעל מוגבלויות או לאישיות רמת דרג.

חברת המועצה לורה ורטון (מרצ־העבודה) פנתה אף היא בנושא לאגף החנייה וביקשה לדעת מדוע הוקצה בלב השכונה מקום חנייה גדול אף שלטענתה השכנים לא ראו מעולם את המכונית שאמורה להשתמש בו. מבדיקת העירייה התברר שהחניה נשמרה למכונית שבה נסע הרב עובדיה יוסף ז"ל והיא ניתנה לו על פי הנוהל העירוני בתור רב ראשי לשעבר ובתור אישיות חשובה.

גורמים בש"ס מאמתים את טענת השכנים שהרב במעט שלא ביקר בשנים האחרונות במוסד שמנהל בנו. יתר על כן, מאז פטירתו לא נותרה סיבה להשאיר את ההטבה המיוחדת לשימוש הבן, שבינתיים אף הורחק מפעילות פוליטית.

העירייה: "החניה אושרה לרב עובדיה יוסף על פי הנוהל העירוני לרב ראשי ולאח"מ. בשל פטירתו החניה תבוטל".