לסטודנטים באוניברסיטה העברית שוב נמאס ממחירי הדיור הגבוהים במעונות: השבוע הם החליטו להפוך את הדיבורים למעשים והקימו עשרות אוהלי קמפינג בנוסח 'שדרות רוטשילד' סמוך ל'פורום' שבקמפוס הר הצופים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

סטודנטים המתגוררים במעונות האוניברסיטה העברית בהר הצופים, שאמורים להיות מסובסדים לקהל הסטודנטיאלי, טוענים כי בקיץ האחרון העלתה האוניברסיטה ביוזמתה את מחירי המעונות בעשרות אחוזים. במקביל, כך טוענים הסטודנטים, ניהלה הנהלת האוניברסיטה משא ומתן מול העירייה, שבמסגרתו החליטה להפחית את סבסוד הארנונה במעונות ובכך להעלות ב־400 אחוז את תשלום הארנונה, ללא כל הודעה לסטודנטים.בניגוד למחאות הקודמות שנשארו בגבולות הפייסבוק, השבוע יצאו עשרות מפגינים לרחבת הפורום בקמפוס ומחו על יוקר המחיה הסטודנטיאלי. בנוסף הקימו רבים מהם אוהלים בקמפוס ועברו להתגורר בתוכם.

"האוניברסיטה לא מתחשבת בציבור הסטודנטים שחי מהיד לפה ובקושי מצליח להסדיר את התשלומים האקדמיים", טען אחד המוחים. "היינו מצפים מהאוניברסיטה שתוזיל עלויות ולא תעלה את המחיר בכל שנה ושנה".

סטודנטים אחרים ביקשו לראות את הצד החיובי של המחאה וטענו כי המגורים באוהלים זולים יותר מהמגורים במעונות וגם נחמדים יותר מבחינה חברתית. "חבל שהאוניברסיטה דוחפת את הסטודנטים שלה להיות דרי רחוב", סיכמה סטודנטית נוספת.

האוניברסיטה העברית: "מבדיקות שערכה האוניברסיטה עולה כי לרוב מחירי השכירות במעונות זולים ביחס לשוק השכירות בירושלים, וזאת בלי להזכיר את מגוון היתרונות שבמגורים במעונות, כמו שירותי אבטחה ותיקון תקלות.

"יתר על כן, האוניברסיטה הפחיתה את שכר הדירה ל־30 אחוז מחדרי המעונות. באשר למעונות שטרן, שכר הדירה שגבתה האוניברסיטה במעונות הללו בשנה שעברה היה נמוך במיוחד משום שנעשו בהם עבודות שיפוצים. כעת, עם תום השיפוצים, העלתה האוניברסיטה את מחירי המעונות למחירם הרגיל שאינו גבוה מהמקובל".