תושב העיר ירון שאלתיאל (38) מואשם כי יצר קשר עם אמהות מאזור הצפון ושידל אותן לקבל ממנו כספים בתמורה לכך שיקיים יחסי מין עם בנותיהן. שאלתיאל, עובד משרד הרווחה, הציע סכומי כסף שנעים בין 5,000 ל־6,000 שקל לאם עבור אקט מיני עם בתה. בכתב אישום שהוגש נגדו נטען בין היתר כי ביקש לקיים יחסי מין מלאים עם הנערה כשהוא מבטיח כי "הכל ייעשה בעדינות".

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי כתב האישום, בחודשים ספטמבר ואוקטובר האחרונים איתר שאלתיאל אמהות לילדות בנות 12-9 באתרי אינטרנט והציע להן "להשכיר" לו את הבנות. לעתים הוא אף היה מציע סכום כסף גבוה יותר על ילדה יפה. הוא נחשף לאחר שאחת האמהות שעמה שוחח העבירה את פרטיו למשטרה, שבעקבות תלונתה פתחה נגדו בחקירה סמויה.במהלך החקירה הסמויה התחזה שוטר לילדה ו'היא' שוחחה עם שאלתיאל באינטרנט בכמה הזדמנויות. שוטרת אחרת הציגה את עצמה כאם שמוכנה למכור את בתה. שאלתיאל יצר קשר עם ה'אם' ובמהלכו ניהל משא ומתן לקבלת שירותי מין מבתה. בין היתר נכתב בכתב האישום כי שאלתיאל שאל את האם איך נראית בתה. בנוסף ביקש להראות לילדה סרט ארוטי.

לאחר כמה ניסיונות של תיאום פגישה קבע שאלתיאל עם 'האם ובתה' בבית מלון בתל אביב ושכר שם חדר. הוא הגיע לפתח בית המלון עם חפיסת קונדומים, סבון וסכום של 6,200 שקל במזומן. בקבלה חיכתה השוטרת הסמויה שהתחזתה לאם. על פי כתב האישום ביקש ממנה שאלתיאל לראות קודם את הילדה ואז יחליט אם לקיים איתה יחסי מין. בשלב זה עצרו אותו בלשי המשטרה ומאז הוא נמצא במעצר.

בכתב האישום שהוגש נגדו השבוע שאלתיאל נאשם בביצוע שתי עבירות של ניסיון לסחר בבני אדם.

עו"ד מיכאל כרמל, שמייצג את שאלתיאל: "הלקוח שלי לא עבר שום עבירה פלילית ומכחיש את כל המיוחס לו. מדובר באדם שומר חוק ממשפחה נורמטיבית והוא יילחם על חפותו בבית המשפט".

סנ"צ רמי רז, מפקד תחנת טירת הכרמל: "אנחנו רואים בחומרה את המעשים שנועדו להשתמש בילדים קטנים לצורך מעשה מיני ועוד כחלק מסחר אנושי. אם הצלחנו אכן למנוע פגיעה שכזו הרי לשם כך נפתחה החקירה".