העירייה נערכת למאבק במפגעי רעש בעיר ותפעיל אכיפה נגד מי שיעבור את רמת הדיציבילים המותרים על פי תקנות העירייה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לאחרונה פירסמה העירייה מכרז למרכז למניעת מפגעי רעש. תפקידו יהיה בין השאר ניהול מעקב אחר תלונות בנושאי מפגעי רעש והפעלת אכיפת תקנות למניעת כל מה שמשתמע מכך.כלומר מהרגע שהעירייה תיבחר את האיש או האשה ייאלצו תושבי העיר להקפיד כשהם מפעילים מוסיקה במסיבה, עוד על הכוונת פאבים, בארים, מועדונים, דיסקוטקים , אתרי בנייה וכמובן עוצמת הרמקולים של המואזינים בעיר.

תפקידו של הרכז יהיה בין היתר לבצע בדיקות בשטח והכנת תסקירים שיוגשו לבתי משפט ברגע שיתברר כי אותם גופים עברו על חוק הרעש.

לדברי מחזיק תיק איכות הסביבה, חבר המועצה אריה קינג אין בכוונתו לעשות ויתורים בכל מה שנוגע לאיכות חייהם של התושבים "סטנדרטים חדשים יקבעו בירושלים" הוא מבטיח. כזכור במהלך קמפיין הבחירות הבטיח קינג כי ידאג להפחתת עוצמת הרמקולים אותם מפעילים המואזינים. וכבר לפני שבוע פורסם כי העירייה בוחנת יישום פתרונות טכנולוגיים שונים שיסייעו בהפחתת רעש המואזינים בעיר. בין הפתרונות המתגבשים:הנחייה להפנות את הרמקולים בצריחי המואזינים לעבר מרכז הכפר ולבדוק התקנת מערך מיסוך שיפחית את עוצמת הרעש.

מהעירייה נמסר כי מרכזת מניעת הרעש במחלקה לאיכות הסביבה פרשה לגימלאות ופורסם מכרז חדש לתפקיד. תפקידו של המרכז יהיה לטפל בכל נושאי הרעש מעסקעים , עבודות בנייה, מפעלים, פאבים ודיסקוטקים ועוד. נכון להיום ישנו ממלא מקום לתפקיד עד שייבחר האדם שיעמוד בתנאי המכרז.