אנגלית, צרפתית, ערבית ועכשיו גם אמהרית: בית הספר התיכון 'רעות' פתח לאחרונה מגמת לימוד על אזורית לתלמידי התיכונים בעיר ובה לימודי השפה האמהרית. מרבית הנרשמים למגמה זו הם תלמידים ממוצא אתיופי שרוצים ללמוד את השפה בה דיברו הוריהם לפני שהגיעו ארצה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

המגמה החדשה הינה מגמה על אזורית. המשמעות של ההגדרה הזו היא שכל תלמיד, ולא רק תלמידי בית הספר, יכול להירשם אליה ולאחר מכן יוכל לגשת למבחן הבגרות בשפה האפריקאית.למגמה נרשמו עשרות תלמידים, רובם ממוצא אתיופי. בבית הספר טוענים כי רבים מהם רוצים לחזור למקורות וללמוד את שפת אימם שנשכחה לאחר שעלו ארצה. רובם של התלמידים לא מכירים את המדינה ממנה הגיעו הוריהם, שכן העלייה הגדולה מאתיופיה לישראל התרחשה בשנת 1991 ואילו תלמידי התיכון כיום הינם ילידי 96-98. התלמידים, שמגיעים ממגוון גדול של תיכונים בעיר, לומדים בשיעורי השפה את יסודות הדיבור, הקריאה והכתיבה.

בשנתיים האחרונות חלה עלייה משמעותית של תלמידים מירושלים המעוניינים ללמוד שפות שלא נלמדות כדרך קבע. כך למשל, בבית הספר זיו נפתחה בתחילת השנה מגמה על אזורית ללימודי סינית שאליה נרשמו עשרות תלמידים, ואילו רק לפני כשבוע החלו באותו בית ספר גם לימודי השפה האיטלקית.

"התלמידים מבינים היום שעולם הופך גלובלי והם רוצים להיחשף לכמה שיותר שפות מעבר לאנגלית שאותה כולם לומדים כבר מבית הספר היסודי", אמר השבוע גורם חינוכי בעיר.