אירועי האלימות בגבעה הצרפתית גורמים לגזענות בעיר להרים ראש: דירה להשכרה בשכונת התפר הצפונית הוצעה להשכרה רק לשוכרים יהודים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לאחרונה התפרסמה מודעה ברשת המציעה דירת שלושה חדרים להשכרה ברחוב מבוא העשרה בשכונה. בעלי הנכס לא חששו לרשום במפורש במודעה כי הדירה מוצעת "ליהודים בלבד".

פרסום המודעה עורר סערה ברשת, כשהגולשת מקבולה נאסר העלתה את המודעה לפייסבוק לצד הכיתוב "ללא בושה". לדבריה, לאחר שפרסמה את המודעה בפייסבוק ולאחר שפנתה לאתר האינטרנט בו פורסמה המודעה היא הוסרה מהרשת.זו אינה הפעם הראשונה בה בעלי נכסים בשכונה הצמודה לכפר עיסוואיה דורשים לבצע עסקאות נדל"ן רק עם יהודים. לפני כשלושה חודשים פורסם ב"ידיעות ירושלים" ו-mynet כי משפחה בגבעה הצרפתית המתגוררת ברחוב הצמוד לכפר הערבי פנתה ליו"ר הקרן לגאולת קרקעות בישראל, אריה קינג, וביקשה ממנו שיסייע לה במציאת קונה יהודי, לאחר שלדבריה רק ערבים התעניינו ברכישת הבית.

"אני מבקשת בתוקף הפעילות שלכם בקרן למען אדמות ישראל, להתייחס באופן אישי עם כל הרצינות לפנייה זו, כדי שנוכל להעביר את הדירה לידיים יהודיות", טענה אז אם המשפחה, "אנשי הנדל"ן מזרימים לעברנו ערבים שמוכנים לתת את מלוא המחיר בו ברגע. אנחנו עמדנו בפרץ שנים ולא נתנו לזה יד, בעוד דיירים אחרים בשכונתנו עשו זאת והיו שותפים לכיבוש הערבי בשכונתנו".

המתיחות בין שכונת הגבעה הצרפתית לעיסאוויה הגיע בחודשים האחרונים לשיא עם העלייה במספר אירועי האלימות מכיוון הכפר הערבי אל השכונה ואל קמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית הסמוך. האירועים כללו בין השאר גם זריקת אבנים ובקבוקי תבערה.