"השנה האחרונה מאתגרת מאוד מבחינה עסקית ואנו זקוקים לתמיכתכם. הקמת מתחם הרכבת ועוד קודם לכן מתחם ממילא יצרה מצב חדש שבו פחות אנשים מסתובבים בנחלת שבעה. כל אוהבי 'תמול שלשום' יודעים ושמחים שאנחנו פה אבל לא תמיד פוקדים אותנו". זה הסטטוס שהעלו בשבוע שעבר בעלי המסעדה הוותיקה 'תמול שלשום' לדף הפייסבוק שלהם - וחשפו חלק מהבעיות של הסוחרים ובעלי המסעדות באזור. שלושת בעלי המסעדות הגדולות והוותיקות באזור - אבי רוזנבאום מבעלי 'אל גאוצ'ו', דן גולדברג מ'תמול שלשום' ואלון סלע, בעלי מסעדת ה'שאנטי' - מתוסכלים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לטענת רוזנבאום, כשיגיע הזמן לחדש את החוזה הוא בהחלט ישקול להגר מנחלת שבעה. "לצערי חלוקת המשאבים והפניית התקציבים בעיר לא נכונות. בעבר היו במרכז העיר ובמיוחד בנחלת שבעה הופעות ופסטיבלים, שמשכו את התושבים והתיירים לאזור. כיום העירייה מפנה את המופעים האלה לפריפריה של מרכז העיר ולכן העסקים כאן נפגעים מאוד. לאחר 26 שנה אני בהחלט אשקול להגר מכאן אם לא ישתנו דברים מהותיים".גולדברג מ'תמול שלשום' מחזק את דבריו. "בחודשים האחרונים אנחנו עוברים סוג של משבר", הוא אומר. "כיום לנחלת שבעה אין אפשרות להגיע בקלות ללא הרכבת הקלה. הפקיעו את מעט מקומות החניה שהיו באזור לגופים אחרים, ודווקא באזורי הפריפריה של מרכז העיר העירייה יצאה במבצע לאלו שיחנו בחניונים. בנוסף אנחנו רוצים לקיים אירועים לקבוצות, אבל מאוד קשה לנו לקיים אותם מכיוון שבכל מרכז העיר אין מקום חניה אפילו לאוטובוס אחד."בעוד כמה חודשים נצטרך לחדש את חוזה השכירות ונשקול אם להמשיך כאן. זה יהיה כואב מאוד ואנחנו עושים הכל כדי שזה לא יקרה. בשבועות הקרובים אמורים להגיע אלינו הסופרים מאיר שלו ודויד גרוסמן. הם הקדימו את ההרצאות שתיכננו לתת בעוד מספר חודשים, כדי לעזור. יש לנו תפריט מיוחד לאירוע ובמחירי רצפה. הסופרים עושים את ההרצאות האלה בחינם, רק כדי לעזור לנו. גם הם מבינים את החשיבות שלנו כאן". סלע: "אני מסתכל בעיני התייר ולצערי הוא רואה מרכז עיר מוזנח מאוד. יש לי מוצר טוב מאוד ביד. אנשים אוהבים את המסעדה, אבל קשה להם להגיע לכאן".

העירייה: "מרכז העיר הומה ותוסס שבמרכזו המדרחוב הגדול בארץ. הרכבת הקלה החזירה את ההמונים למרכז העיר, שבו הפדיון היומי למ"ר הוא הגבוה ביותר בהשוואה למרכזי ערים אחרות. כדי להגביר את האטרקטיביות מקיימת העירייה עשרות אירועים שם. לגבי החניה, קיימים כמה חניונים שבהם אלפי מקומות חניה".