מנהל בית הספר התיכון בבית חנינא אלעדין ג'אבר נעצר הבוקר (יום ב') לעיני תלמידיו והובל באזיקים לתחנת המשטרה " שפט" בנווה יעקב, לאחר דקות ארוכות הוא שוחרר והגיע לבית הספר בחזרה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הסיפור החל לפני מספר שעות (צהרי יום שני) אז לפי ג'אבר ששוחח מיד לאחר שחרורו עם mynet הגיעה ניידת של משטרה לפתח בית הספר. לדברי המנהל, השוטרים טענו כי קיבלו מידע על דקירה בתוך בית הספר: "הם אמרו שהייתה דקירה ודרשו מאחד המורים שהיה בשער בית הספר להציג תעודת זהות. אמרתי לשוטר למה אתה מבקש תעודת זהות מהמורה? הגעת לתחקר אירוע או להתלבש על בית הספר"?שניות לאחר מכן טוען ג'אבר כי הוא כבר היה בתוך ניידת המשטרה כאשר ידיו אזוקות. "אמרו לי שאני מעוכב ולקחו אותי לתחנת המשטרה. בינתיים במשרד החינוך ובעיריית ירושלים פעלו לשחרורי ואכן לאחר כשעה החזירו אותי לבית הספר.

"אנחנו בית ספר עצמאי שמטפל בענייניו בתוך בית הספר אבל ברור לכולם שאם היה אירוע דקירה בין תלמידים היינו מייד מדווחים למשטרה ולמשרד החינוך, לא היה שום אירוע כזה בתוך בית הספר עד כמה שאני יודע"

משטרת ירושלים: "בעקבות קריאות למוקד המשטרה על דקירה בחטיבת הביניים רננסס בבית חנינה, הגיעו שוטרי תחנת שפט לבית הספר בכניסה נעמדו מנהל ומורה אשר סירבו להכניסם פנימה ואף התעמתו עם השוטרים מילולית. בשל כך, הם עוכבו לחקירה בתחנה, מבדיקה שערכו השוטרים בשטח ביה"ס עלה כי 2 תלמידים מחטיבת הביניים התקוטטו בינהם וכתוצאה מכך נדקר קלות תלמיד ביה"ס שעזב את הבי"ס לביתו.

"מנהל והמורה נלקחו אל תחנת המשטרה, המנהל החל להשתולל בניידת המשטרה, בעקבות כך הודיעו לו השוטרים, כי הוא עצור. ה-2 נחקרו בתחנה וכן נמסרה הודעה למפקח ממשרד החינוך ולסגנית מנהלת מנח"י אודות האירוע. אביו של הילד שנדקר נקרא אף הוא למסירת עדות לאחר שהודיע למשטרה כי בנו נפצע במהלך הקטטה. כל הצדדים המעורבים שוחררו לאחר שהתברר שאין מדובר באירוע פלילי. המשך טיפול הועבר למשרד החינוך ולמנח"י

בתגובה לטענה כי השתולל טוען ג'אבר כי "לא יכול להיות שהשתוללתי. היו סביבי ארבעה שוטרים".