האם שמו של רחוב הקבלן בשכונת הר נוף יוחלף בקרוב וייקרא על שמו של הרב עובדיה יוסף? קבוצת רבנים משכונת הר נוף, בשיתוף עם חברי סיעת ש"ס בעירייה, עושה מאמצים להנציח את זכרו של הרב עובדיה יוסף, שהלך לעולמו לפני כחודשיים, ברחוב שבו התגורר בשנות חייו האחרונות.

עוד על הרב:
מדוע נשמר מקום החניה של המר"ן גם לאחר מותו?
למכירה: יינות הרב יוסף
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

זמן קצר אחרי פטירתו של הרב כתב ראש העירייה ניר ברקת בדף הפייסבוק שלו שהעירייה תפעל להנציח כראוי את פועלו. השבוע ניסתה קבוצת רבנים משכונת הר נוף להפוך את ההבטחה למציאות. הרבנים, ביניהם הרב יעקב משה שפיצר, וכן חברי הנהלת המינהל הקהילתי של השכונה, שלחו לראש העירייה מכתב שבו הציעו להחליף את שמו של רחוב הקבלן ולקרוא לו על שם הרב עובדיה יוסף."אנו רואים בכך יוזמה חשובה ביותר להנצחת זכרו של מי שפיאר את השכונה בשנות מגוריו הרבות בה", נכתב במכתב. "זו זכות גדולה לתושבי השכונה ותרומתנו הצנועה בחלק הנצחת זכרו". עוד צוין, "המינהל הקהילתי תומך ביוזמה הברוכה הזאת ומבקש להביא אותה לכלל מימוש בהקדם".

אולם הרבנים הללו צפויים להיתקל בבעיה. על פי נוהל הקצאת השמות של עיריית ירושלים יש להמתין שלוש שנים לפחות מיום מותו של אדם ועד להנצחתו. הנוהל מאפשר לקצר את התהליך בהצבעה מיוחדת של ועדת השמות ובאישור מועצת העיר - צעד שככל הנראה ייעשה אחרי שוועדת השמות העירונית תתכנס מחדש בקדנציה הנוכחית.

חבר המועצה לשעבר מאיר מרגלית (מרצ), שהיה חבר בוועדת השמות הקודמת, אומר שלא נראה לו שתהיה בעיה להנציח את הרב ולשנות את שמו הנוכחי של הרחוב.

לפני כשבעה וחצי חודשים, בהליך מקוצר, החליטה העירייה לקרוא לכביש ולמחלף המחבר את פסגת זאב עם כביש 443 על שם אביו של ראש הממשלה, פרופ' בן־ציון נתניהו, שנה בלבד אחרי מותו. במקרה ההוא התבקשו חברי ועדת השמות לאשר בהליך מקוצר את קריאת המחלף, לנוכח "חשיבות הנושא", כפי שהדבר הוסבר בזמנו.

יש לציין כי בקשה לשינוי שמו של רחוב דורשת את אישורם של 75 אחוזים לפחות מהתושבים המתגוררים ברחוב. האישורים במקרה זה כבר ניתנו להנהלת המינהל הקהילתי של השכונה, כך שלא צפויה התנגדות משמעותית של בעלי בתים או של תושבים.

העירייה: "הבקשה התקבלה ותידון בוועדת השמות".