תשובת הבית היהודי להתנכלויות בהר הזיתים: הלל הורביץ, חבר המפלגה ותושב חברון, מונה לאחראי על בתי העלמין בירושלים, בכללם הר הזיתים, ועל נושא האבטחה בפרט. הורביץ כבר החל בהכנת תוכנית עבודה, שכוללת כמה דרישות שעשויות להבעיר את השטח. על הפרק: עמדות משטרתיות, מצלמות אבטחה והעברת בית ספר ערבי.

עוד על הימין במזרח העיר:
מעונות לבנות דתיות בלב השכונה הערבית
התוכנית שמבעירה את המזרח
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לאחרונה הודיעו במשרד הדתות, שנמצא בידי הבית היהודי, על מינויו של הלל הורביץ, תושב חברון, לתפקיד מנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים. במסגרת התפקיד, הגוף יהיה אחראי על ארבעת בתי העלמין בירושלים, ובמרכזם הר הזיתים.בדיון שהיה לאחרונה בוועדת הפנים של הכנסת, סיפר הורביץ שבביקורים האחרונים שלו במקום הוא והמבקרים שהיו איתו ספגו פעמיים מטר אבנים. בימים אלו הוא מגבש תוכנית עבודה כוללת שתפעל על מנת לשמור על המבקרים בבית הקברות בהר מפני התפרעויות של בני מיעוטים.

הורביץ הספיק כבר להיפגש עם סגן מפקד המחוז אבשלום פלד ועם אפי חביביאן, שבתחילת 2014 יקבל את הפיקוד על "מרחב קדם" החדש שיהיה אחראי על מזרח ירושלים.

אחת הדרישות של הורביץ הינה הצבת עמדות משטרתיות קבועות בצירים הסובבים את הר הזיתים, על מנת לא להסתפק בפטרולים. דרישה נוספת היא הצבת מצלמות על צירי הכביש הסובבים, וזאת בניגוד למצב היום, שהמצלמות שמתעדות את הנעשה בהר מכוונות רק כלפי בית הקברות ולא על סביבותיו.

הורביץ לא מסתפק בכך ובכוונתו גם להגביר את כמות המבקרים בהר, על ידי החזרת תקציב הפיתוח ושיקום הר הזיתים שיביאו למינוף התיירות בהר הזיתים. בקשה נפיצה נוספת היא העברת בית הספר הערבי הסמוך לבית הקברות, שעל פי התוכנית יוחלף עם בית הספר לבנות שממוקם רחוק יותר מהאזור וצפוי לעבור למבנה הסמוך לציר הראשי. "חלק מהלימודים של הבנים שם זה לזרוק אבנים ולעשות מארבים כואבים", אמר הורביץ בדיון בכנסת.

תגובתו של הורוביץ לא התקבלה עד למועד פרסום הידיעה.