פרקליטות מחוז ירושלים הגישה השבוע כתב אישום נגד העבריין הירושלמי אלי נעים, המכונה 'קוסם' והאשימה אותו בסחיטה באיומים ובסחיטה בכוח של שכנו. על פי כתב האישום, בחודש ספטמבר עבר המתלונן דירה לבניין שבו מתגורר נעים. באחת השיחות בין השכנים הציע נעים להצטרף כשותף לחברה של האיש, העוסקת בחלוקת סולר לבתים פרטיים, אך לא פירט את מהות השותפות. השכן דחה את ההצעה. במהלך החודשים הבאים שלאחר מכן חזר נעים על הצעתו, אך השכן דחה אותה בשנית.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מכתב האישום עולה שכעבור חודשיים החל נעים לנהוג באלימות מילולית כלפי שכנו ואיים כי 'יוציא לו פלטינה מהגוף' אם לא יעביר לו חלק מרווחיו. עוד נטען כי במהלך אותה תקופה הטריד נעים את שכנו בצלצולים ארוכים בפעמון הדלת של ביתו, ולא חדל עד שאפשרו לו להיכנס. כשהשכן הסיר את פעמון הבית כדי למנוע את ההטרדות החל נעים לדפוק על דלתו בחוזקה.כך קרה שבעשרות הזדמנויות שונות, ובין היתר גם במסיבת יום הולדת שחגג השכן בביתו, נכנס נעים לביתו בלי הזמנה והתיישב ליד אורחיו. במהלך המסיבה גם דחף נעים את הכיסא שעליו ישב המתלונן והפיל אותו על הארץ.

עוד נטען כי בהזדמנות אחרת פגש העבריין הירושלמי את השכן בחניון הבית, בעט בו פעמיים, נגח בפניו ודחף אותו, והכל מול עיני ילדיו המבוהלים. לאחר מכן תפס נעים בזרועו של המתלונן והוביל אותו למקום צדדי, שם חנק אותו ואיים עליו. 'אתה לא בא לי טוב - אתה צריך לעזוב את הבניין', אמר לו.

לבסוף מואשם נעים כי בעת מעצרו הוא איים על סוהר בבית המעצר במגרש הרוסים.

עו״ד ירון גיגי שמצייג את נעים: "מרשי מכחיש את המיוחס לו. בשלב זה ההגנה טרם עיינה בחומר הראיות. לאחר קבלת החומר תינתן תגובה מסודרת".