בעיריית ירושלים לא מדברים בפומבי עדיין על אומדן עלויות הנזקים שגרמה הסופה האחרונה לעיר אך בשיחות סגורות כבר יודעים: עשרות מיליוני שקלים ידרשו לשיקום העיר, וייתכן כי הסכום יתקרב גם למאה מיליון שקל

עוד עדכונים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות ירושלים"

מיד לאחר צאת השבת הגיעו לחמ"ל העירוני בכיכר ספרא כל בכירי העירייה, חלקם אף נשארו שם במהלך כל השבת. בכירי העירייה עסקו במהלך סוף השבוע במשימות להצלת חיים אך עם צאת השבת הדיבורים התחלפו ובעירייה התחילו לאמוד את הנזקים. "בסך הכל מדובר בלא פחות מעשרות מיליוני שקלים בהערכה גסה", אמר סגן ראש העירייה קובי כחלון ל-mynet. "ישנם המון מבני ציבור שניזוקו, קילומטרים רבים של כבישים שניזוקו אבל מוקדם עדיין לדבר, על כך. אנחנו עסוקים עכשיו בפתיחת הצירים ולא באומדן הנזקים".

סגן ראש העירייה אמיר תורג'מן, ששהה אף הוא במהלך השבת בחמ"ל העירוני, סיפר כי העירייה שכרה בנוסף את שירותיהם של לא מעט נהגי משאיות וטרקטורים. "נהגי הטרקטורים והמשאיות עבדו מסביב לשעון על מנת לפתוח את הצירים לכוחות הביטחון וההצלה. מישהו יצטרך לשלם לאותם נהגים. בנוסף יש גם לא מעט תמרורים שניזוקו והעירייה תצטרך לתקן במהרה.

"עם זאת, כרגע אנחנו נמצאים במתכונת חירום ולא מדברים עדיין על כסף, אלו אומדנים שיתבררו רק לאחר שהחיים יחזרו למסלולם וזה כולל תיקון כל הליקויים. אני מעריך שרק בעוד כחודש נוכל באמת לקבוע כמה כסף הוציאה העירייה לתקן את הנזקים והליקויים שנגרמו".