עוד מנזקי הסופה: תושבי העיר המשתייכים לחסידות גור הפכו יעד למתקפה על ידי חרדים מזרמים האחרים. הסיבה: חסידי גור תמכו בניר ברקת לראשות העירייה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אי הצלחת העירייה בהיערכות לסופת החורף האחרונה והעובדה ששכונות רבות הפכו ליעד מבוצר והדרכים אליהן לא פולסו הובילו למתקפה מכיוון לא צפוי. תושבים חרדים טענו השבוע כי הרשויות הפלו את השכונות החרדיות בטיפול בפינוי השלג מהכבישים, וכי המפלסות והטרקטורים של העירייה כמעט ולא נראו בשטחם.מי שהואשם בכך היו חסידי גור, שבשתי מערכות הבחירות האחרונות תמכו בניר ברקת לראשות העירייה.

יעקב, חסיד גור, סיפר ל- mynet כי הותקף בעת שצעד לעבר ביתו שבשכונת גאולה. "כשהגעתי לכיכר השבת תושבי השכונה זיהו שאני חסיד גור והתחילו לצעוק עליי: 'תתבייש לך בגללכם ברקת נבחר!'", הוא מתאר. "הייתי בהלם. חשבתי שירביצו לי, אבל למזלי הטוב כל האירוע הסתכם בצעקות של עשרות אנשים שהוציאו עליי את כל התסכול שלהם. לקחתי את הרגליים שלי והסתלקתי מהשטח כי חששתי שזה יסתיים ברע".

חבר המועצה יוחנן וייצמן, שמייצג את חסידות גור, אישר כי גם אליו הגיעו השבוע עשרות תלונות מצד חסידי גור שהותקפו מילולית על ידי תושבי השכונות החרדיות. החסידים הואשמו בכך שבזכות תמיכתם ברקת נבחר לראשות העירייה. "שמעתי שחסידי גור הותקפו בכיכר השבת וסמוך לצומת בר אילן ", מספר וייצמן. "אני לא מקבל. אני מאוד שבע רצון מכך שתמכנו בניר ברקת. אני חושב שהוא ראש עירייה טוב מאוד, והעירייה עשתה כמיטב יכולתה כדי לסייע לתושבים במהלך הסופה".