העובדה שעשרות אלפי בתי אב היו מנותקים במשך ימים ארוכים ממערכת החשמל, הביאה ליוזמה חדשה שנועדה להיערך לקראת הסופה הבאה העלולה להתרחש על ירושלים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

במינהלים קהילתיים רבים נוצר עניין גדול ברכישת גנרטורים לבתי אב בשכונה. כך למשל יו"ר המינהל הקהילתי בגבעה הצרפתית, אלי רוזנפלד, אומר כי קיימת התעניינות רבה ברכישת המוצר שמהווה גיבוי בעת הפסקת חשמל. רוזנפלד: "רצוי שיהיו גנרטורים לכל כמה בניינים כדי שאנשים יעברו את הסופה הבאה בשלום, וכך גם עלותם לכל דייר תהיה פחותה יותר".כך גם במזרח העיר. חוסאם וותד מנהל מינהל קהילתי בבית חנינא, שכונה המקבלת את החשמל שלה מחברת החשמל המזרח ירושלמית אומר כי בבית חנינא היו ניתוקי חשמל רבים. בעקבות זאת גם כאן קיים עניין רב ברכישת גנרטורים לבניינים משותפים כדי לעבור את הסופה הבאה בשלום.

וכמה בדיוק זה עולה? אפשר לשאול את חבר המועצה אריה קינג המתגורר במעלה הזיתים, שדיירי הבניין שלו רכשו גנרטור. "לא מדובר בהוצאה גדולה במיוחד הגנרטור שרכשנו עולה 8,000 שקל, וכיוון שמתגוררים בבניין שמונה דיירים כל אחד שילם אלף שקל".

כעת רוזנפלד וותאד מבקשים מהעירייה כי במסגרת הפקת הלקחים מהסופה, היא תפרסם מכרז באמצעותו תיבחר חברה אשר דרכה יוכלו ועדי בניינים לרכוש גנרטורים.