בכיכר ספרא חוששים כי בעלי עסקים ותושבים ידרשו פיצויים עבור נזקי השלג תוך הסתמכות על הבטחות שונות שיצליחו לסחוט מעובדי העירייה. התוצאה: מייל מיוחד לעובדים ובו אזהרה שלא להבטיח דבר מחשש שההבטחה תהיה מוקלטת.

עוד על הסופה בעיר:
הסיבה ההזויה להתקפה על חסידי גור
הנגמ"שים באים לפרוץ את המצור
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

חשש זה נובע מתקדימים משפטיים שונים, שבהם בית המשפט דרש לקבל עמדות של אזרחים שגורמים שלטוניים שונים הבטיחו להם בעל פה או בכתב דברים, במה שהגדיר בית המשפט "הבטחה שלטונית".במייל שנשלח לבכירים באגף לקידום עסקים בעירייה על ידי מנהלת האגף רויטל מרזן נכתב כי "יש להנחות את העובדים שלא לשוחח עם האזרחים שהם נותנים להם שירות (מפנים עצים או מכשולים אחרים, מוקדנים ופקחים) – לגבי אחריות העירייה ושאלת הפיצויים הכספיים.

"אני חוזרת ושומעת מאזרחים שפונים אלי, כי עובד עירייה אשר טיפל במפגע, אמר להם או הבטיח להם שהעירייה תישא באחריות ותשלם. כל שיחה בנושא זה היא כמובן חריגה מסמכותו של העובד, אך יכולה להיות מתועדת ומוקלטת, ויכולה לגרום נזק לעירייה. למעשה, גם ללא תיעוד או הקלטה יכול להיגרם נזק".

דבריה של מרזין קיבלו משנה תוקף על ידי עו"ד תמר קרניאל, בכירה בלשכה המשפטית בעירייה. עו"ד קרניאל כתבה גם היא למנהלי האגפים כי יש "לרענן את ההנחיה לעובדים שלא לשוחח עם האזרחים שהם נותנים להם שירות – לגבי אחריות העירייה ושאלת הפיצויים הכספיים".