נציגי שכונות דרום־מערב העיר במינהלים הקהילתיים 'יובלים' ו'עיר גנים' הודיעו כי יחרימו את סניף 'שופרסל יובל שלי' בקרית יובל מתחילת החודש הבא, בשל המחירים הגבוהים בו וסירוב הרשת להחליפו בסניף 'שופרסל דיל' - מותג הדיסקאונט של הרשת שהמחירים בו נמוכים יותר.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

החרם הוא תוצאה של כישלון המגעים בין המינהלים הקהילתיים למנהלי מרחב ירושלים ברשת שופרסל.לפני כחודש פנתה הנהלת המינהלים הקהילתיים אל הרשת הקמעונאית בדרישה לקיים פגישה עם מנהלי השופרסל לשם הפיכת הסניף בקרית יובל ל'שופרסל דיל'. "בשנים האחרונות החלה לחלחל בקרב תושבי שכונות מרחב 'יובלים־גנים' הידיעה כי חנות הסופר במרכז המסחרי בקרית יובל היא חנות יקרה מאוד שאינה תואמת את מבנה האוכלוסייה של השכונה. בקרית יובל ובעיר גנים מתגוררים תושבים רבים שהם קשי יום, קשישים שהפרוטה אינה מצויה בכיסם, סטודנטים שחיים 'מהיד אל הפה' ומשפחות צעירות בראשית דרכן", נכתב בפנייה להנהלת הרשת.

"כנציגי ציבור האחראים על ייצוג של 80 אלף תושבים המתגוררים בשכונות דרום־מערב ירושלים, אנו מחויבים לפעול נגד עוולות צרכניות וחברתיות. שינוי כזה נעשה על ידי הרשת בקצרין ב־2011 ובמצפה רמון ב־2013 בעקבות מאבקים צרכניים, ואנו מאמינים כי גם במקרה שלפנינו הוא עשוי להיות פתרון הולם", טענו ראשי המינהלים.

ואולם אף שהנהלת הרשת נענתה לפגישה היא לא נשאה פירות. לפני כשבועיים הודיעה הרשת כי היא מסרבת לשנות את המצב הקיים.

כעת נציגי התושבים מתכננים לקרוא לתושבי השכונה להחרים את הסופרמרקט ולא לקנות בו עד שישתנה מותג הרשת ומחיריו יוצמדו למחירי הסניף הנהוגים בגבעת שאול, תלפיות, מישור אדומים ובית שמש. לטענת חלקם, פער המחירים יכול להגיע עד 40 אחוז. את הפתרון לקניות השבועיות מתכננים התושבים למצוא בסניפים של רשתות אחרות באזור, כשאוטובוסים מיוחדים יביאו אותם לשם.

הרשת בתגובה: "הטענה שלפיה הפער בין מחירי סניף שופרסל שלי המדובר לסניפי שופרסל דיל הוא 40 אחוז חסרת בסיס ומטעה. הפער נמוך משמעותית מכך ונובע מהעובדה שסניף יובל ממוקם בלב השכונה ועל כן עלות ההפעלה שלו גבוהה משמעותית לעומת סניפי דיסקאונט המצויים באזורי תעשייה ובמעטפות הערים. בהשוואה לסניפים שכונתיים בתוך הערים, מחירי הסניף תחרותיים.
"מכל מקום, הנושא ייבדק כדי להבטיח שהתושבים ייהנו מסופרמרקט בשכונה במחירים הוגנים ובאיכות גבוהה".