עושים קולנוע: תחרות סרטונים, שהחלה השבוע, משגעת את תלמידי העיר. ביוזמת עיריית ירושלים ומינהל החינוך עמלו בחודשים האחרונים 12 בתי ספר ברחבי העיר על סרטוני תדמית מיוחדים, שיסבירו למה כדאי ללמוד במוסד החינוכי שלהם.

לכל הסרטונים של התלמידים
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הסרטונים הועלו לאתר העירוני ולדף הפייסבוק של עיריית ירושלים, כשהסרטון שיזכה במירב ה'לייקים' יזכה את תלמידי בית הספר באלפיים שקלים שינותבו לרכישת ציוד קולנוע חדש לבית הספר.
כאמור, 12 תיכונים מרחבי העיר נענו לאתגר ונתנו במה ליצירתיות ולמקוריות במגוון סרטונים מושקעים.אם לשפוט על פי כמות הצפיות שנמנו עד עתה באתר יוטיוב, בפסגה מובילות תלמידות התיכון הדתי 'פלך', שיצרו סרטון מקצועי למדי שזכה עד כה ל-13 אלף צפיות. בסרטון משתתפות מאות תלמידות, המציגות את מגמות בית הספר בדרך יצירתית ומצחיקה. בנוסף לתלמידות, משתתפות בסרטון גם נשות הצוות החינוכי של המוסד.


גם תלמידי התיכון ע"ש זיו ומרקס נותנים פייט: הסרטון שלהם מספר את סיפורו של תלמיד חדש בבית הספר, שביומו הראשון מתקבל בצורה קרירה וחוטף נזיפות מתלמידים ומורים. אלא שבהמשך מתעורר התלמיד מהחלום, ובסצנה השנייה הוא כבר זוכה לקבלת פנים לבבית. התלמידים וגם המורים ואנשי הצוות מפגינים חביבות והופכים את יומו הראשון של התלמיד החדש למוצלח במיוחד.


תלמידי ותלמידות התיכון המקצועי חוש"ן יצרו קליפ נחמד, שזכה לאלפי צפיות, פרי הפקתם של תלמידי מגמת המוסיקה בשילוב עם תלמידי מגמת הצילום של בית הספר. בסרטון מציגים התלמידים את ארבעת המגמות של בית הספר בעיצומו של הלימוד. כך למשל, במגמת הקוסמטיקה מעניקות התלמידות טיפול קוסמטי האחת לשנייה ובכיתת הבישול נחשפים צופי הסרטון למאכלים אותם מכינים תלמידי המגמה המיוחדת.


בתי ספר נוספים שלוקחים חלק בתחרות הם בויאר, נתיב מאיר, היובל, המסורתי, דרור, רנה קאסן ומקיף גילה.

בכל בתי הספר מציינים כי האחראים הבלעדיים להפקת הסרטון, צילומו והחשיבה שעומדת מאחוריו הם התלמידים, זאת באמצעות ליווי של מוריי התקשוב והתקשורת של התיכונים.