פינוי או קנס: תושבים ברחביה טוענים כי קיבלו בשבוע שעבר התראה אחרונה מפקח של העירייה לפנות עץ שקרס בסופת השלגים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אם לא יפנו את העץ, כך אמר להם הפקח, הם ייאלצו לשלם קנס של 5,000 שקל. דיירי הבניין החליטו לדאוג לפינויו בעלות של 200 שקל לכל דייר.בעקבות בקשת חבר המועצה מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הודיעה בשבוע שעבר העירייה שהיא תפנה גם עצים שקרסו מחצרות שבשטח הציבורי־פרטי, כאשר היעד הראשוני הוא פינוי של העצים שמוצבים בשטח ציבורי ומהווים סכנה ומכשול.

אלא שלטענת דיירי בניין ברחוב בן־מימון ברחביה, פקח של העירייה אמר להם כי ייקנסו אם לא יפנו את אחד העצים שנפל ליד הבניין.

בגלל סערת השלגים קרס עץ החרוב בן ה־60 שעמד בחצר הבניין, ולדייריו ניתנה התראה על ידי פקח העירייה שעליהם לפנות את העץ המסוכן. ההתראה כללה גם איום בקנס כספי של 5,000 שקל.
הדיירים הזדרזו לפנות את הגזע והענפים ונאלצו לספוג בעצמם את עלות העבודה, שעמדה על כ־2,000 שקל.

גם בעלי כלי רכב התלוננו השבוע שמיד לאחר סיום הסערה הם ספגו דוחות חניה, אף שלא היה אפשר להניע חלק מהם או להחנות אותם במקומות מסודרים בגלל העצים והררי השלג שהעירייה טרם דאגה לפנות.

חבר המועצה דב קלמנוביץ' (הבית היהודי) קרא לעירייה להפסיק לרשום דוחות חניה עד לפינוי כל הגזם מהעיר ולהנחות את הפיקוח העירוני לתת דוחות רק למי שמפריע לתנועה הסדירה או חונה בצורה שמסכנת הליכה בטוחה של הולכי רגל.

העירייה: "הפרטים אינן נכונים, לא ניתנה התראה במקום. באשר לעצים ברחוב מיימון 17 ו-19' מדובר על עץ קטן שנפל באחת מהגינות הפרטיות בבניין.

"בנוגע לדבריו של קלמונוביץ', פקחי החניה הונחו לבצע אכיפה בהתאם לתנאי השטח. במקרה בו קיים ערר על הדוח ניתן להגיש ערעור בכתב".