לפני כשבועיים, בעיצומה של הסערה הגדולה, הגיע לבית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים כלב בן ארבע, שבעליו החליטו שהם לא מעוניינים להחזיק בו יותר.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לכאורה עוד סיפור אחד מיני רבים (לצערנו), של כלב שמאבד את משפחתו האהובה ואת ביתו החם, ברגע אחד, בשלל תירוצים ואמתלות, לטובת הכפור המקפיא של הכלוב, אך במקרה הזה, הכירו מתנדבי בית המחסה את הכלב המדובר, והכירו אותו טוב מאוד.הכלב הוא סקיפר –שנמצא כגור קטנטן בישוב גבעת זאב לפני כ-4 שנים. המשפחה שמצאה אותו טיפלה בו מעט, אך לבסוף העבירה אותו לבית המחסה של עמותת צער בעלי חיים ירושלים. "היינו בטוחים שסקיפר יאומץ מיד", מספרת תמר פוירשטיין, האחראית האדמיניסטרטיבית של בית המחסה, "הוא היה גור כל כך מתוק, שמח ויפהפה, אך ימים עברו, והפכו לחודשים ושנים וסקיפר לא אומץ, אט אט הוא נבלע בין יתר 170 הכלבים שבבית המחסה".

לפני מספר חודשים סקיפר החל לצלוע על רגל אחורית. לאחר שעבר סדרת בדיקות וצילומים, התברר שהוא סובל מקרע ברצועה הצולבת. הוא עבר שני ניתוחים אורתופדיים לתיקון הבעיה, אך הצליעה נשארה, דבר שהיקשה עוד יותר על מציאת בית מאמץ.

כשצוות בית המחסה כמעט התייאש מהחיפושים, הגיעה אל בית המחסה אישה שביקשה לאמץ כלב. היא אהבה מאוד את סקיפר, התרגשה מהסיפור שלו ואימצה אותו עוד באותו היום. "כולם היו מאושרים", אומרת פוירשטיין, "גם בשיחות טלפון רבות לאחר מכן, נראה היה כי מדובר באימוץ מושלם ושסקיפר זוכה להרבה אהבה ולבית חם, כפי שכל כך מגיעה לו".

אך כנראה שהשמחה הייתה מוקדמת מדי – כמה שבועות לאחר אימוצו, הוחזר סקיפר לבית המחסה המושלג, ללא כל התראה מוקדמת ובלי הכנה. "הוא ישב בתא שלו, אומלל ומדוכא, ממתין ליד השער שיבואו לקחת אותו והמחזה קורע לב ", מספרת פויירשטיין. "אחרי ארבע שנים, סקיפר שלנו מצא בית, אך גם איבד אותו".

בנוסף לדיכאון בו היה שרוי, גילה צוות בית המחסה כי גם מצב רגלו של סקיפר הורע. הוא הובהל לבדיקות וצילומים והוחלט שהוא צריך לעבור ניתוח נוסף ברגלו.

"בניתוח התברר שחוטי המתכת שהושתלו ברגלו, גרמו לתגובה דלקתית", מספר ד"ר צור, הווטרינר המנתח. "היה צורך בהוצאתם, בניקוי האזור שהזדהם מאוד ובטיפול אנטיביוטי. בעוד כמה שבועות, לאחר שהרגל תחלים, סקיפר יזדקק לניתוח תיקון נוסף".

הווטרינר אף המליץ על טיפולים הידרותרפיים (כלומר טיפולים מיוחדים בתוך מים), אשר לדבריו יאפשרו את ההחלמה הטובה ביותר ואת הצלחת הניתוח הנוסף. בעמותת צער בעלי חיים ירושלים החלו בגיוס תרומות שיכסו את עלויות הטיפולים המיוחדים והניתוחים שסקיפר עבר עד כה ועתיד לעבור.

"אנחנו לא מוותרים על סקיפר", אומרת חיה ביילי, מנהלת בית המחסה של העמותה. "כולנו אוהבים אותו ונקשרנו אליו מאוד, הוא כלב מדהים ומיוחד וננסה לעזור לו להבריא ולמצוא בית אוהב בכל דרך".

לתרומות עבור סקיפר - עמותת צער בעלי חיים ירושלים:

02-5854465, 057-4700221, 054-7700221, או דרך פייפאל באתר: jspca.org.il

לאימוץ - 054-7700221