המחאה הצליחה: סטודנטיות באוניברסיטה העברית בירושלים יצאו נגד הגעתו של המשורר יצחק לאור לשיעור בקמפוס והצליחו בסופו של דבר להביא לביטול ההרצאה. הסיבה למחאה: תלונה שהוגשה נגדו לפני כארבע שנים על מעשים מגונים. לאור: "ביטלתי השתתפותי משום שאני סובל מקרע בשריר הגב התחתון. מעולם לא נחקרתי על שום תלונה".

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

סטודנטיות רבות הלומדות בחוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית יצאו השבוע למחאה נגד שיעור שהיה אמור להעביר המשורר לאור במסגרת הקורס "שימו לב לסגול הרועד". במהלך השנה מועבר הקורס בכל שיעור על ידי מרצה אורח אחר שמעביר הרצאה על ספרות עברית ויצירות ישראליות. במהלך השנה הנוכחית ביקרו בקורס הסופרים חיים גורי ומאיר שלו, התסריטאי סייד קשוע ועוד.אלא שביום שני השבוע אמור היה להופיע המשורר יצחק לאור כמרצה אורח. סטודנטיות רבות בקורס טענו כי הן לא מוכנות שלאור, שבעבר הוגשה נגדו תלונה במשטרה על מעשים מגונים, יגיע לשיעור, למרות העובדה שהמשטרה לא חקרה אותו מעולם בנושא.

הסטודנטיות החליטו לצאת למאבק נגד הרצאתו השבוע, ואפילו פתחו עמוד פייסבוק מיוחד בנושא. ביום ראשון בערב, יממה לפני קיום ההרצאה, הודיעה הנהלת האוניברסיטה במפתיע לסטודנטים כי ההרצאה מבוטלת.

לאור: "את השתתפותי בסמינר ביטלתי משום שאני סובל מקרע בשריר הגב התחתון. צר לי אם עקב כך הושבתה שמחת המארחים או המוחים. כיוון שאני בן 66 ואני מתכוון לחיות עוד כעשרים שנה ולפרסם עוד כמה ספרי פרוזה ושירה, אני מניח שתימצאנה עוד כמה הזדמנויות למצוץ את דמי.

"בית דין שדה מתמשך זה – שדור חדש של 'ניאו-פמיניסטיות' מתמחה בו באמצעות רדיפתי – הוא פארסה. אני מודע לכך שמיחזור הפרשה, כל כמה שעובש ויובש עולים ממנה, גורם נחת לאנשים משועממים. אני ממש לא נהנה מזה.

"מעולם לא הואשמתי ב'הטרדות מיניות'. אפילו לא נחשדתי במעשים כאלה. אני משער שהכוונה היא לטענות בעניין סטוץ מ-1986 שהועלה מאוב ב-2010. אומרים שהוגשה אז תלונה נגדי. אולי. מעולם לא נחקרתי על שום תלונה. הייתי שמח אילו הניחו לי ולמשפחתי".

האוניברסיטה העברית: "יצחק לאור הודיע שהוא חולה וביטל את ההרצאה".