הנהלת האוניברסיטה העברית השעתה את פעילותו הפוליטית של תא הסטודנטים ווטן ('לאומיות' בערבית; ד"א) עד לשימוע שיתקיים לראשי התא.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הצעד בא בעקבות תערוכת צילומים שנויה במחלוקת שעוררה תלונות רבות על הסתה נגד חיילי צה"ל. מדובר במהלך נדיר שלא זכור כמותו באוניברסיטה, שמתגאה בפתחון הפה שהיא נותנת לתאי סטודנטים פוליטיים.התערוכה שהציגו חברי התא כללה תמונות שצילמו פלסטינים תחת הכותרת "תמונות מרחבי פלסטין". אחת התמונות, שעוררה כעס רב במיוחד, הציגה אישה בוכה, שמתחתיה נכתב בערבית ובעברית, "לא יחזור? גברת בוכה בגלל שאחד הנערים נפל חלל (שהיד) על ידי חיילי הכיבוש בכפר ראם". בתמונה אחרת תוארה ירושלים כ"ביב ההתנחלויות".

סטודנטים רבים פנו השבוע להנהלת האוניברסיטה וטענו שהמוסד האקדמי נותן במה להסתה נגד חיילי צה"ל. פעילי תא הימין 'אם תרצו' גם שלחו מכתב בנושא לנשיא האוניברסיטה.

השבוע נודע כי בצעד נדיר הורתה הנהלת האוניברסיטה לתא ווטן להסיר את התערוכה. הפעילות הפוליטית של התא הושעתה עד לשימוע שאמור להתקיים לראשי התא בשבועות הקרובים.

לדברי פעיל בתא 'ווטן', החלטת הנהלת האוניברסיטה תמוהה בעיניו. "הם כבר אישרו את קיום התערוכה. אז למה החליטו פתאום להשעות את פעילות התא? בגלל כמה סטודנטים שהתלוננו? האוניברסיטה סותמת לסטודנטים הערבים את הפה ופוגעת בחופש הביטוי", אמר.

האוניברסיטה: "אנו דוגלים בחופש ביטוי ומתירים כל פעילות סטודנטיאלית ובלבד שאינה מנוגדת לחוקי המדינה. עם זאת, תא וטן לא הגיש את הטקסטים המלווים את תמונות התערוכה לאישור האוניברסיטה כמתחייב מתקנון הפעילות הציבורית של התאים הסטודנטיאליים באוניברסיטה העברית. על כן, האוניברסיטה הסירה את הטקסטים מהתערוכה".