פתרון יצירתי לבעיה הלכתית במרתון ירושלים: תלמידי ישיבת 'נתיב מאיר' שייקחו חלק במירוץ יוזנקו אחרונים כדי להימנע מלרוץ עם נשים.

מרתון ירושלים, הגירסה הפלסטינית
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מאה מתלמידי הישיבה התיכונית הביעו לאחרונה רצון להשתתף במרתון ירושלים, שצפוי להתקיים ב־21 במרץ. הבעיה: מדובר במירוץ מעורב שמשתתפים בו גברים ונשים, עובדה שמעוררת בעיה הלכתית. הפתרון המסתמן: הקבוצה תצא למירוץ אחרי כולם וכך התלמידים לא ירוצו לצד נשים.

השבוע פנה מנהל התיכון וסגן ראש הישיבה ערן פרינס לסגן ראש העירייה מאיר תורג'מן ושטח בפניו את הבעייתיות בהשתתפות תלמידי הישיבה במרתון."התייעצנו עם מורנו ורבנו, הרב חיים דרוקמן (ראש ישיבות בני עקיבא; צ"מ), שאמר שהדבר מבורך, אך בד בבד העלה את סוגיית צביון הריצה כבעיה המעכבת השתתפות קבוצתית", הסביר פרינס. לדבריו, הרעיון שהועלה על ידי הנהלת המוסד הוא לאפשר לתלמידים המעוניינים להשתתף באירוע, במקצה של עשרה קילומטרים, לצאת לדרך כמחצית השעה לפני הפתיחה הרשמית של המקצה.

בעירייה בחנו ברצינות את הבקשה ומנהל רשות הספורט, אורי מנחם, השיב למוסד כי אף שהוא מבין את הבעייתיות מבחינת השקפת העולם שלהם, הזנקת הקבוצה חצי שעה לפני האחרים בלתי אפשרית. "אני יכול להמליץ לתלמידי הישיבה לרוץ במקצה השני או השלישי של ריצת עשרת הקילומטרים", אמר מנחם. "כמו כן, הם יכולים לרוץ בסוף דבוקת הרצים, כך שהם לא יתערבבו עם שאר הרצים. אנחנו לא יכולים לייצר לנתיב מאיר מקצה נפרד".

ב'נתיב מאיר' החליטו להסכים להצעה האחרונה ולצאת למירוץ בסוף הדבוקה. "עלי עוד להתייעץ עם הרב דרוקמן בנושא, אך אם אקבל את אישורו נצא לדרך", אומר פרינס.

מלשכת הרב דרוקמן נמסר כי הצעת העירייה נבדקת.

העירייה: "תלמידי התיכון ביקשו באמצעות סגן ראש העירייה תורג'מן להיות מוזנקים חצי שעה לפני כל הרצים, בשל רצונם לא להשתתף בריצה מעורבת. מכיוון שהדבר בלתי אפשרי מבחינה הפקתית וטכנית בשל מורכבות המירוצים השונים, הוצע לתלמידים להשתתף בריצה בסוף דבוקת הרצים באחת ההזנקות".