עיריית ירושלים צפויה לקרוא בקרוב רחוב על שם הרב מרדכי אליהו בשכונת הר חומה. ההחלטה אושרה השבוע פה אחד בוועדת האישים של העירייה ותועבר בהמשך לאישורה הסופי של מועצת העירייה, כל זאת כחודש וחצי לאחר שבנו, הרב שמואל אליהו, הפך למועמד לתפקיד הרב הראשי של ירושלים. לאחרונה אף אמרו ל-mynet בסביבתו של ראש העירייה כי הוא עשוי לתמוך במועמדותו של הרב אליהו.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מי שהגיש את הבקשה להנציח את הרב הוא סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן, שהסביר שמדובר באחד מרבניה החשובים של הציונות הדתית. "פניתי לפני כשנה לוועדת השמות וביקשתי להנציחו. ניר ברקת לא היה קשור בכלל לנושא", אמר.
לא בכדי מזכיר תורג'מן את שמו של ראש העירייה ברקת. הקשר בינו לבין הרב מרדכי אליהו, הראשון לציון לשעבר, נרקם כבר לפני כמה שנים. בשנת 2008, כאשר ברקת התמודד על ראשות העירייה מול המועמד החרדי מאיר פרוש, הודיע אליהו כי הוא תומך דווקא במועמד החילוני לראשות העירייה.

גם במהלך קמפיין הבחירות האחרון לראשות העירייה טרח ברקת להזכיר לאנשי הכיפות הסרוגות את הקשר שלו לרב אליהו, כשגם בנו של הרב ואשתו הביעו תמיכה בברקת. בריאיון שהעניק לאחרונה לתקשורת הרעיף ברקת שבחים על משפחת אליהו והגן על פסיקותיו של הרב שמואל אליהו, בנו של מרדכי, שעמד במרכזה של סערה תקשורתית לאחר שצוטט כמי שאמר שאין להשכיר דירות לערבים.

העירייה: "ראש העירייה תומך בהצעה לקרוא רחוב על שמו של הרב אליהו, שהיה הרב הראשי לישראל והיה מנהיגם הרוחני של רבבות בעם. כבר בשנת 2011 אישרה ועדת האישים קריאת רחוב על שם הרב וכעת איתרה הוועדה מיקום הולם לכבודו ומעמדו ברחובה הראשי של חומת שמואל ג' וההצעה אושרה פה אחד. כעת תובא ההצעה לאישור הוועדה המייעצת, ועדת השמות ומועצת העירייה".