עשרות סטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי בניין במכללת אורט שברחוב הנביאים בעיר יצאו בשבוע שעבר במחאה מול הנהלת המוסד. לטענתם, בקורס לסטטיסטיקה שובץ המרצה חגי קול, שלטענתם אינו מתאים להם. השבוע הם השביתו את הלימודים ודרשו מהנהלת המכללה להחליפו לאלתר. שיא המחאה הגיע ביום רביעי: שעבר התפרצות לתוך חדר המנהלת.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"הקורס בסטטיקה הוא אחד הקורסים הקשים בתואר", הסביר השבוע אחד הסטודנטים. "לדעתנו המכללה בחרה מרצה שלא מתאים לנו. כך, למשל, היו לא מעט פעמים שסטודנטים שאלו שאלות ענייניות והוא פשוט לא ענה להם".אחת הטענות של הסטודנטים קשורה ללוח הזמנים הצפוף של קול, שעובד גם כמהנדס וכמפקח ראשי במחלקה למבנים מסוכנים בעיריית ירושלים. "מאחר שהוא עובד בעירייה במהלך השבוע - משבצים לנו אותו בימי שישי", טוענים הסטודנטים. "מה שקורה הוא שאנחנו לומדים איתו במשך 6-5 שעות רצוף בקורס שנחשב לקשה מאוד במקום לפרוס את הלימודים על פני השבוע".

במהלך השבועות האחרונים פנו הסטודנטים למנהלת המכללה רות ברקוביץ' וביקשו ממנה להיכנס לכיתת הלימוד כדי לשמוע את טענותיהם. לדבריהם, היא סירבה לעשות זאת אך הסכימה לשוחח עם נציגים במשרדה.

לאחר שגם השיחות לא הועילו, ביום שישי שעבר החליטו הסטודנטים כי הם לא נכנסים לשיעור של קול ועמדו סמוך לחדרה של המנהלת. "אנחנו משלמים 12 אלף שקל שכר לימוד שנתי", מחו הסטודנטים. "מגיע לנו ללמוד כמו שצריך".

ביום רביעי שעבר נמשכו המחאות, והפעם בדרך אחרת. "היה אמור להיות לנו שיעור תגבור, אז החלטנו שאנחנו לא מעוניינים להיכנס לשיעור והתייצבנו בחדר של מנהלת המכללה", סיפר אחד הסטודנטים.


כעת, מבטיחים הסטודנטים, המחאה תימשך. הסיבה: קול שובץ ללמד אותם בקורס נוסף. "יותר לא ניכנס ללמוד איתו", הם מאיימים.

מכללת אורט: "המרצים במכללה הינם מרצים מנוסים, איכותיים ומקצועיים העומדים בסטנדרטים הגבוהים של רשת אורט. הנהלת המכללה שוחחה עם נציגי הסטודנטים בנושא זה, ואף נקבעה פגישה נוספת".