הנהלת הסינמה סיטי ביטלה בשבוע שעבר הקרנות סרטים שהיו אמורות להתחיל סמוך לכניסת השבת. ההחלטה התקבלה כתוצאה מלחץ שהפעילה סיעת יהדות התורה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אדם שרכש ביום שישי האחרון כרטיס לסרט שנועד להתחיל בשעה חמש אחר הצהריים, סיפר כי התקשרו להודיע לו שהרכישה מבוטלת והוא יכול לקבל את כספו בחזרה. גם באתר ההזמנות של הקולנוע נחסמה הזמנת הכרטיסים להקרנות בשעות האלה.
הביטול בא בעקבות לחץ של נציגי החרדים בעירייה, שדרשו לאכוף את שמירת השבת במתחם. החרדים הדגישו שגם סרטים שמתחילים לפני השבת אך מסתיימים אחרי כניסתה גורמים חילול שבת.ביהדות התורה אמרו השבוע שהם לא ירפו מהמאבק לסגירת הסינמה סיטי בשבת, וכי מבחינתם מדובר במלחמה על עתיד העיר. כעת ממתינים כל הצדדים להחלטת בג"ץ.

בינתיים נראה כי בכיכר ספרא עושים הכול כדי לזכות במשפט ולמנוע מבג"צ להורות על פתיחת המתחם בשבת. לצורך ייצוג העירייה בעתירה נשכרו שירותיהם של עורכי דין מהשורה הראשונה, וביניהם פרופ' עו"ד אריאל בנדור, משפטן בכיר ובנה של השופטת בדימוס דליה דורנר.

בא כוחה השני של העירייה הוא עו"ד ישגב נקדימון, שכיהן בעבר כשופט בית המשפט השלום ומשמש כיועץ המשפטי של חברת החדשות של ערוץ 2 מאז הקמתה.

העירייה: "היזם נדרש לכבד את החוזה עליו חתם מול משרד האוצר. נושא פתיחת המתחם בשבת תלוי ועומד בבג"צ והעירייה תכבד כל החלטה".

סינמה סיטי: "הסרטים שהוצגו ביום שישי הוזנו דרך המערכת הכללית של הרשת ולכן היו פערים בזמני כניסת שבת. ברגע שהובן כי נעשתה טעות, הנהלת הרשת הורתה לבטל את ההצגות ולמנוע את חילול השבת".