מחווה יוצאת דופן של תושבי נחלאות: פתחו בקמפיין לאיסוף כספים עבור רכישת מתנה לדוור השכונתי. למעלה מ-70 תושבים כבר נענו לקריאה שפורסמה בפייסבוק, והדוור הוותיק לא הסתיר את התרגשותו: "האנשים כאן תמיד יודעים לומר תודה", אמר.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

תושבי נחלאות תמימי דעים לגבי דבר אחד: מיכה הדוור הוא לא עוד מחלק מכתבים, אלא דמות מרכזית וחשובה בשכונה. הוא משרת אותם כבר 22 שנים, מביא להם את החבילות עד לבית ומשאיר להם אפילו את מספר הטלפון שלו. כעת החליטו התושבים להחזיר תודה ולאסוף כספים עבור רכישת מתנה, שתוענק לדוור לקראת פורים."לפני מספר ימים כתבנו בדף הפייסבוק של נחלאות כי אנחנו רוצים לאסוף כסף עבור מתנה למיכה הדוור", מספר זאביק אבינר שמתגורר בשכונה. "בתוך מספר ימים קיבלנו היענות גדולה של תושבים שהביעו רצון להשתתף בקניית המתנה".

אבינר מספר כי במשך השנים נשלחו אליו מכתבים וחבילות הכוללות ספרים כבדים, אותם היה צריך לאסוף מסניף הדואר שבאזור מגוריו. אלא שמיכה הדוור נוהג להגדיל ראש ולאסוף עימו את החבילות הנשלחות לתושבי השכונה. "הוא אוסף את החבילות הכבדות ולא משאיר אותן בסניף, אלא מביא לנו אותן עד לבית", מסביר אבינר. "לרבים מהתושבים יש גם את מספר הטלפון האישי שלו, והם יכולים תמיד להתקשר אליו ולבקש ממנו היכן להניח את החבילה".

תושבים אחרים הוסיפו כי מיכה הוא כמו בן משפחה. "אם אין מישהו בבית הוא תמיד מוצא דרך להעביר לנו את המכתב", סיפר אחד מהם. "בזכותו לא עמדתי אף פעם בסניף הדואר מאז שהגעתי לשכונה".

מיכה הדוור היה מעט נבוך השבוע כאשר נודע לו על יוזמת התושבים. "יש כאן אנשים עם לב זהב, אני מאוד שמח שהם מעריכים את העבודה שלי", אמר. "זה אזור החלוקה שלי כבר 22 שנים, ותמיד האנשים יודעים לומר תודה".