מחאות החרדים עשו את שלהם: הכניסה למתחם ה'ימבקרח', שנפתח במתחם התחנה, תהיה השנה מופרדת בחלק משעות היום לגברים ולנשים.

עוד הפרדות בירושלים:
הפרדה בגיל 10? יש כזה דבר
הפרדה גם בקופות חולים
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

גם השנה, כמו בשנים האחרונות, תפעיל העירייה את ה'ימבקרח', מתחם החלקה על הקרח. כמו בכל שנה, גם הפעם ביקשו החרדים לאפשר כניסה למקום בשעות נפרדות לגברים ונשים. השנה החליטו בכיכר ספרא להיענות לדרישה וקבעו שבין השעות תשע בערב לאחת עשרה תהיה הפרדה בין שעות ההחלקה לגברים ולנשים.בשנה שעברה דרשו הנציגים החרדים, ביניהם יעקב הלפרין (יהדות התורה), שבמתחם ההחלקה יונהגו שעות נפרדות בין גברים לנשים. הסיבה לדרישה הייתה החשש שהלבוש הצמוד אותו לובשים בזמן הגלישה יכשיל את המבקרים החרדים שיתקלו בנשים הגולשות.

לבקשה הצטרף אז חבר המועצה מטעם הליכוד, אלישע פלג, שטען שהדרישה מוצדקת בין השאר בגלל שמדובר בפרויקט שממומן על ידי העירייה. בסופו של דבר היוזמה לא יצאה אל הפועל עקב התנגדות העירייה להדרת הנשים ולהפרדה המוגזמת.

השנה הסכימה העירייה להצעת הפשרה לפיה המתחם ייסגר בשעות הערב למען הנשים והגברים מהמגזר החרדי. מי שיהיה מעוניין בהפרדה יצטרך להגיע למתחם בין השעה תשע בערב ל- 11, כאשר גם ימי ההחלקה נקבעו לימים שונים. בנוסף, העירייה מאפשרת להשכיר את המתחם בשעות הבוקר למוסדות חרדים שיהיו מעוניינים בהחלקה נפרדת מהמבקרים האחרים.

יצוין כי למרות חוסר ההפרדה בשנה שעברה טען מנכ"ל חברת 'אריאל' ציון תורג'מן שמספר המבקרים החרדים הגיע לכארבעים אחוז מסך המבקרים.

העירייה: מתחם "ימבקרח" פתוח לכולם, גברים ונשים, מדי יום בין השעות 14:00-21:00, בימי חמישי עד 23:00 ומוצ"ש עד 24:00. בשבוע וחצי הראשונים להפעלת המתחם, אפשרנו את פתיחתו בשעות מיוחדות בנוסף ומעבר לשעות הפתיחה הרגילות, לכניסה נפרדת לגברים ולנשים על מנת לתת מענה לכלל האוכלוסייה בירושלים לאור בקשות שהתקבלו לכך מכלל המגזרים בעיר, ולא רק מהמגזר החרדי, בדיוק כפי שקיים במרבית הבריכות הציבוריות וחדרי הכושר. יצויין כי גם בשנה שעברה המתחם הופעל במהלך היום לכלל הציבור. מעבר לשעות הפעילות אפשרנו לקבוצות להחליק בהפרדה.