ברגע האחרון: החרדים מתגייסים לסייע לראש העירייה ניר ברקת בבג"צ הדורש פתיחת הסינמה סיטי בשבת. אמש (יום שלישי), 24 שעות לפני המועד שבו היה אמור להתקיים הדיון בבג"צ בנושא הגישה סיעת יהדות התורה בעירייה בקשה דחופה להצטרף כמשיבים לעתירה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על הבקשה חתומה סיעת יהדות התורה וחבריה המזוהים עם אגודת ישראל: סגני ראש העירייה ישראל קלרמן ויוסי דייטש וחברי המועצה אליעזר ראוכברגר ויעקב הלפרין.בנימוקי הבקשה נכתב בין השאר כי עניין העתירה היא "רמיסת קדושת השבת של תושבי העיר ירושלים, ורמיסת כל הליך תיקני, תכנוני וחוזי אשר היה בבסיס אישור החלטת הרשויות לפתיחת המרכז".

חברי המועצה הוסיפו כי בין שיקוליהם "דאגה ושמירה על זכויותיהם של תושביה החרדים ו/או האורתודוכסים של ירושלים לניהול חיי דת בעיר באין מפריע ולשמירה על קדושת השבת וצביונה".

אלא שגורמים בכיכר ספרא, בניהם גם חרדיים טענו השבוע כי בקשה זו דווקא יכולה להיות כלי בידי העותרים בשל העובדה שהדבר מוכיח טענה מרכזית המופיעה בעתירה כי סגירת הסינמה סיטי בשבת נובעת מכפייה דתית גרידא ולא מכורח חוק או הסכם כזה או אחר.

הדיון שהיה אמור להתקיים ביום רביעי בצהריים נדחה בשעות הבוקר בשל לווייתו של שופט העליון בדימוס אדמונד לוי ז"ל ויתקיים ביום ראשון הקרוב.

סגן ראש העירייה עופר ברקוביץ' (התעוררות), ממגישי העתירה: "צר לנו כי סיעת יהדות התורה נזכרה ברגעים האחרונים (יממה) לפני הדיון בבית המשפט לבקש להצטרף לעתירה כמשיבה. עם זאת, לאור החשיבות הציבורית שאנחנו רואים בנושא ולאור הביטחון שלנו בצדקת דרכנו ובעמדתנו איננו מתנגדים להשמעת עמדות נוספות בבית המשפט.

מייצג העותרים עו"ד יוסי חביליו: "מכיוון שאני רואה בסוגיה, סוגיה עקרונית, לא התנגדו העותרים לבקשת אגודת ישראל להצטרף לדיון".

העירייה: "כשם שהעירייה השאירה לשיקול דעת בית המשפט את בקשת ההצטרפות של פפה אללו ולורה ורטון מטעם מר"צ, כך גם במקרה של בקשת ההצטרפות של סיעת יהדות התורה".