שוב חשש לדליפת גז ברחוב שבתאי הנגבי בגילה: צוותי חירום רבים של מכבי האש נשלחו השבוע פעם נוספת לרחוב בו אירע אסון הגז לפני כחודשיים בעקבות מספר תלונות על דליפת גז. הפעם, בניגוד לאסון הנוראי, התברר שהאזור היה נקי.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ביום שני בבוקר, חג הפורים בירושלים, קיבלו במוקד 102 של כיבוי האש בעיר תלונות על דליפת גז מתושבי רחוב שבתאי הנגבי שבגילה. אנשי מוקד הכיבוי התרשמו מתיאור הפונים כי מדובר בדליפה חמורה ולמקום הוקפצו לא פחות משלושה צוותי חירום. הכוחות הגיעו במהירות מחשש לאסון דומה לזה שאירע לפני כחודשיים, אז נהרגו ארבעה אנשים מהפיצוץ בבניין הסמוך.לאחר סריקה ממושכת שכללה בדיקת דליפה וליקוי צנרת הגז בבניינים ובבתים התברר שהשטח נקי. על פי גורמים שונים, ככל הנראה דאגת תושבי האזור מהאסון הטראגי היא שגרמה להם לחשוש מהריח המוזר שהיה באוויר באותן שעות.

דובר כיבוי אש במחוז ירושלים, אודי גל, אמר כי הצוותים שנשלחו למקום היו נשלחים לכל אירוע דומה שיישמע על פי תיאור המתלוננים כ- "דליפה חמורה". לטענתו היקף הצוותים לא נקבע בגלל האסון המצער שאירע ברחוב.

באסון שאירע לפני כחודשיים בשכונה נהרגו בני משפחת טופאן, אברהם, גלית ויוסף חיים הפעוט, וכן לינדה שוורץ.

לפני כשבועיים נעצר תושב ג'בל מוכאבר בחשד שניסה לחבל בבלוני גז בשכונת ארמון הנציב על מנת לפגוע בתושבים. בחקירתו הוא סיפר שאת ההשראה למעשיו קיבל מאסון הגז בגילה