עתירה נגד המינויים של ברקת: עמותת "צחור" הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר עתירה מנהלית נגד העירייה בטענה למינויים מקצועיים של תומכי ראש העירייה. בין אלה שקיבלו מינויים נמצאים גם כדורגלני העבר אלי אוחנה ומישל דיין וכן מקורבו של ברקת מוטי גמיש.

עוד על מקורבי ברקת:
מדוע התפטר מנכ"ל העירייה מתפקידו?
דירת היוקרה של אלי אוחנה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

העתירה הוגשה באופן עצמאי על ידי העמותה שבראשה עומדים אישי ציבור ירושלמים ועורך הדין יוסי חביליו, שהיה בעבר היועץ המשפטי לעירייה והסתכסך עם ברקת. במסגרת העתירה התבקש בית המשפט להורות על ביטול החלטות המועצה העירונית או לדרוש שינוי בהליכים.הטענה המרכזית בעתירה עוסקת בזהות האנשים שמונו לתפקידים. חלק גדול מהאנשים הללו היו ברשימת "ירושלים תצליח", שבראשה עומד ראש העירייה, וחלקם האחר מזוהים כתומכי ברקת מובהקים. בין המקורבים שזכו למינויים נמצא ספורטאי העבר ופרשן הטלוויזיה אלי אוחנה, שהיה מספר עשר ברשימת ברקת. הוא זכה לתפקיד נציג ציבור וממלא מקום יו"ר וועדת הספורט, ונציג ציבור בוועדת ההיגוי העליונה להיכל פיס ארנה ירושלים. בנוסף, הוא מונה כנציג ציבור בחברה העירונית אריאל.

כדורגלן ירושלמי נוסף שמוזכר בעתירה הוא מישל דיין, שתמך באופן פומבי בברקת במערכת הבחירות וזכה למינוי כחבר ועדת ספורט. בין המינויים הנוספים נמצא גם מוטי גמיש, המקורב לברקת, שמונה לנציג בוועדת הספורט. לטענת העותרים, בהליך כולו ישנם פגמים שנוגדים את החוק ואת פסיקות בתי המשפט.

בנוסף טוענים העותרים כי לא ניתן ייצוג הולם למגזר הערבי שאמור להיות מיוצג בשיעור של עשרים אחוז מחברי הגופים. גם ייצוג נשים נעדר בחלק מהוועדות והתאגידים.

יצוין כי כבר בתחילת הליך ההצבעות על המינויים פנתה העמותה לעירייה. זו השיבה כי הליכי מינוי הנציגים בוועדות העירוניות ובתאגידים העירוניים טרם הושלמו, וראוי להמתין להשלמת הליך המינויים.

העירייה: "אנו לא מתפשרים לא על איכות האנשים ולא על מינויים כחוק, ואין חולק על כך שמדובר באנשים ראויים ומובילים בתחומם אשר מונו לתפקידם כחוק על ידי מועצת העיר. כל החלטות המועצה בנוגע למינויים אינן סותרות הוראות דין או פסיקה מחייבת. ההחלטות נעשו לאור דרישות המינהל התקין ועל פי ייעוץ משפטי שקיבלה המועצה והן חוקיות, סבירות וראויות.

"יש לציין כי הפסיקה קבעה במפורש שיוכם הפוליטי של נציגי ציבור לא ישמש להם כרועץ כל עוד אלו מונו לאור כישוריהם המקצועיים וניסיונם המוכח. כך למשל אלי אוחנה, שלגבי כישוריו המקצועיים אין חולק, מונה לתאגיד שאמור לתפעל את הארנה. כמו כן העירייה פעלה לתת ייצוג הולם לנשים וכן מונו מספר נציגי המגזר הערבי לתאגידים. מינויים אלו אמורים לעבור את בחינת הוועדה לבדיקת מינויים של משרד הפנים שהינה וועדה בלתי תלויה".