משפחתו של מטופל שנפטר תובעת את קופת חולים כללית בטענה לרשלנות. לטענתם, הרופא הציע לו לטפל בעצמו באמצעות אבוקדו. כמה ימים מאוחר יותר הוא נפטר.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

המנוח, בן 64 במותו, הגיע לקופת החולים בעיר מגוריו מעלה אדומים והתלונן על כאבי בטן ושלשולים. הרופאה במרפאה בדקה אותו ושחררה אותו לביתו עם מרשם לתרופת 'קל בטן' להקלת העיכול.על פי כתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בעיר באמצעות עו"ד ירון מויאל, משגברו השלשולים פנה המטופל שוב לקופת החולים, והרופא שטיפל בו הפעם פטר אותו בהמלצה מקורית: "תאכל אבוקדו".

גם ה'תרופה' הטבעית לא הועילה והמטופל הובהל לבדיקה כוללת במוקד טר"ם. אנשי רפואת החירום החליטו לפנות אותו בדחיפות לחדר המיון של הדסה עין כרם, שם התגלה שהוא סובל מאי־ספיקת כליות חדה ומהתייבשות. הרופאים נאבקו על חייו, אך כעבור כמה שעות הוא נפטר.

לטענת המשפחה, שצירפה לתביעה גם חוות דעת רפואיות, הרופאים בקופת החולים התרשלו פעמיים, כשלא ערכו למטופל בדיקה מעמיקה וכשלא שלחו אותו לבדיקות מעבדה כמקובל.

בתצהיר שמסרה אשתו של המנוח, היא טענה שבביקור השני של בעלה בקופת החולים הוא קיבל יחס מזלזל מהרופא, שכאמור שלח אותו הביתה בהמלצה לטפל בכאבים באמצעות אכילת אבוקדו.

'כללית': "כתב התביעה טרם התקבל. לכשיגיע נגיב על כך בבית המשפט".